В одному з львівських дворів під час примусового знесення паркана відбулася бійка
Місцеві підприємці відмовилися добровільно забрати загорожу
Із болгарками і бійками зносили паркан в одному з дворів на вул. Героїв УПА у Львові. Загорожа стала справжнім бар’єром для мешканців новозбудованого житлового комплексу. Щоб об’їхати її люди повинні долати майже кілометр замість 50 метрів. Окрім того, паркан не дозволяє прокласти газові труби до їхніх осель. Тож, коли терпіти вже не було сил, мешканці разом із комунальниками вирішили самотужки відвоювати своє законне право на проїзд. Натомість місцеві підприємці вийшли захищати паркан.
«Берлінська стіна» – саме так називають цей паркан місцеві. Раніше тут був завод, а поблизу ніхто не жив, тож і потреби у проході не було. Та підприємства більше немає. Замість нього — новобудова, мешканці якої опинилися в оточенні. Адже проїзд, який є власністю міста, перекриває паркан.
«Тут є 450 квартир і ми закриті повністю зі сторони вул. Антоновича, немає жодної можливості виїзду на ту сторону. Там знаходяться школи, декілька садочків і зупинка громадського транспорту. Фактично ми обмежені у виході туди», — розповідає місцевий мешканець, голова ОСББ Сергій Сагайдак.
Окрім того, паркан заважає прокласти необхідні комунікації до будинку.
«З жовтня в нас є дозвіл на порушення благоустрою, є погоджений проект, щоб прокласти газову трубу, газову мережу. Сьогодні – наша чергова спроба почати цей демонтаж із мешканцями», — каже представник забудовника Тарас Зубач.
Єдине вирішення проблеми — знести паркан силоміць, бо добровільно це зробити заважають власники кількох СТО, які розташовані за ним. Коли працівник почав демонтаж паркану, до нього одразу кинулися власники СТО. Вони намагалися перешкодити спилюванню перешкоди. Намагалися навіть вимкнути спеціальну техніку ударами ніг.
Щоб захистити паркан, який підприємець вважає своєю власністю, чоловік викликає поліцію. Правоохоронці питають, чи має він якісь документи, що підтверджують власність.
«Документи на паркан у мене є, але зараз не можу їх показати», — відповідає підприємець.
Правоохоронці не побачили ніяких порушень і дозволили продовжити демонтаж. Законними ці дії вважають і міські посадовці.
«Місто діє у законний спосіб. І позиція міського голови, і позиція профільного заступника з питань містобудування однозначна — проїзд, який є загальноміським, має бути доступний для громади», — пояснює депутатка львівської міськради Ольга Посипанко.
«Згідно детального плану території даний проїзд є комунальною земельною ділянкою, відноситься до земель загального користування. Управління земельних ресурсів звернулося до нас і ми на міжвідомчій комісії прийняли рішення про демонтаж огорожі. Вона є самовільна. Є суспільна потреба у прокладанні мереж», — додає Ігор Качабульський, начальник юридичного відділу Франківської райадміністрації.
А от власник СТО запевнив, що оскаржуватиме цей демонтаж у суді.