В окупованому Криму росіяни знищують античні пам'ятки

КультураАндрій Стець, 16 травня 20173611

Міністерство культури України висловило стурбованість ситуацією з археологічною спадщиною на території окупованого Криму. Про це йдеться у заяві відомства, оприлюдненій у вівторок, 16 травня.

«З відкритих джерел Міністерству культури України стало відомо, що на території Кримського півострова у процесі видобутку піску відбувається знищення археологічних об’єктів античного Городища Артезіан. Під загрозою знаходяться 450 квадратних метрів некрополя з античними гробницями перших століть нашої ери, а також 20 курганів», – йдеться у заяві.

Зазначається також, що на території Криму, на пам’ятці архітектури національного значення Мечеть і медресе Хана Узбека у місті Старий Крим проводяться незаконні реставраційні роботи, які несуть загрозу знищення пам’ятки.

Мінкультури вважає згадані дії незаконними та такими, що суперечать нормам міжнародного законодавства. Зокрема, Європейською конвенцією про охорону археологічної спадщини, ратифікованою Україною 10 грудня 2003 року, визначено що кожна держава-член зобов’язується запровадити за допомогою діючих у відповідній державі процедур систему охорони археологічної спадщини, а саме запровадити процедуру видання попереднього спеціального дозволу на розкопки та інші види археологічної діяльності. Державою учасницею вказаної Конвенції також є РФ.

Міністерство культури України наголошує, що проведення будь-яких археологічних досліджень на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь без відповідних дозволів держави Україна є порушенням норм національного та міжнародного законодавства.

Мінкультури звернулось до низки міжнародних інститутцій з проханням вжити заходів щодо нагадування РФ про необхідність неухильного дотримання норм міжнародного законодавства.

Окрім цього, Мінкультури звернулось до прокуратури Автономної Республіки Крим із заявою про вчинення злочину та проханням вжити заходів реагування, спрямованих на встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.

Нагадаємо, раніше Україна направила Росії ноту протесту через зазіхання РПЦ на Херсонес.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук