Україна направила Росії ноту протесту через зазіхання РПЦ на Херсонес

КультураАндрій Стець, 31 січня 201721552
23 січня Кримська єпархія РПЦ висунула претензії на заповідник Херсонес Таврійський

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест МЗС Росії у зв’язку із зазіханнями Російської православної церкви (РПЦ) на український об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора». Про це повідомляє прес-служба МЗС України 31 січня.

«У зв’язку з анонсованими намірами Кримської і Сімферопольської єпархії РПЦ перебрати у церковну власність частину споруд українського об’єкта «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора», МЗС України надіслало ноту протесту МЗС РФ», – зазначила у заяві прес-служба.

У вітчизняному зовнішньополітичному відомстві зазначили, що, перебуваючи у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вказана пам’ятка потребує особливого режиму захисту, передбаченого положеннями Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини 1972 року, стороною якої є Російська Федерація.

Окрім того, відомство наголосило, що будь-яке втручання у цілісність об’єктів культурної спадщини, що перебувають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, розцінюватимуться українською стороною як порушення Росією своїх обов’язків як держави-окупанта з покладенням на неї за такі дії міжнародно-правової відповідальності.

Зазначимо, що 23 січня Кримська єпархія РПЦ висунула претензії на заповідник «Херсонес Таврійський». За словами протоієрея Сергій Халюти, єпархія готує відповідні документи.

До слова, після анексії Росією півострова Крим ЮНЕСКО відмовилась заповідник «Херсонес Таврійський» російським.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук