ЮНЕСКО не відповідає на запити України щодо Криму, - заступниця міністра культури

КультураК.С., 9 грудня 20165230

Міністерство культури України надіслало в ЮНЕСКО заяву про будівництво навісу над ханським палацом у Бахчисараї та про необхідність скерувати до Криму моніторингову місію за участю українських експертів, але поки що не отримало жодної відповіді.

Заступниця міністра культури Тамара Мазур розповіла, що попередні запити України в ЮНЕСКО з приводу Бахчисарайського палацу та Херсонесу Таврійського залишилися без відповіді, повідомляє LB.ua.

Нагадаємо, у Мінкульті неодноразово висловлювали занепокоєння щодо збереження пам'яток культури на території окупованого Криму.

«ЮНЕСКО абстрагується від цієї проблеми. Ми робимо наші звернення в рамках чинних конвенцій щодо збереження спадщини (1954 року) і з переміщення культурних цінностей (1970 року). Таке відчуття, що ЮНЕСКО не до кінця сформулювало своє ставлення до питання окупації Криму», - додала Мазур.

Заступник міністра припустила, що тут можуть мати місце політичні ігри за участю Росії. «Скільки разів ми не намагалися порушити питання збереження спадщини в Криму, нас просили не політизувати це питання. На останньому засіданні комітету держав-учасниць Конвенції ЮНЕСКО 1970 року про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності ми порушили питання про переміщення картин Айвазовського з Феодосійського музею в Третьяковку. Наше питання внесли до порядку денного, але через те, що комісія не змогла сформувати свою думку з цього питання, його не розглядали. Нам надали слово наприкінці засідання, після чого слово дали представникам Росії», - цитує видання Тамару Мазур.

Зазначимо, моніторинг з боку ЮНЕСКО ситуації в АР Крим був започаткований державами-членами Виконавчої ради ЮНЕСКО у квітні 2014 року. Раніше голова ЮНЕСКО Ірина Бокова на зустрічі із міністром культури Євгеном Нищуком запевнила, що всі питання по об'єктах в Криму будуть вирішуватися за участю України.

Сьогодні в Міністерстві культури розповіли про будівництво навісу над ханським палацом у Бахчисараї та зажадали зупинити будівельні роботи. Експерти Мінкульту заявляють про загрозу, яку несе це будівництво для пам’ятки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук