В Осло почався суд у справі терориста Брейвіка

СвітМарта Кривецька, 16 квітня 20124220
Андерс Брейвік

Процес у справі Андерса Брейвіка, який вбив 77 людей, розпочався 16 квітня в окружному суді Осло. Обвинуваченого ввели до зали суду, він, як на останньому попередньому засіданні в лютому, знову привітав присутніх двозначним жестом, піднявши праву руку.

На першому засіданні відбудеться представлення всіх дійових осіб, буде зачитано звинувачення. Окрім того, зі своїми заявами виступлять боку захисту та звинувачення.

Перед початком розгляду резонансної справи у норвезькій столиці вжито найсуворіших заходів безпеки. Вулиці, що ведуть до будівлі суду, повністю або частково закриті для руху. Відомо, що Брейвіка возитимуть в суд з в'язниці Іла завжди різними маршрутами, щоб уникнути потенційного нападу на кортеж.

За затвердженим раніше планом, процес триватиме близько трьох місяців. Протягом перших п'яти днів підсудний буде розповідати про причини і мотиви, що спонукали його здійснити подвійний теракт в Осло і на острові Утейя. Давати свідчення він почне 17 квітня. Частково процес транслюватиметься в телеефірі, однак показувати промову Брейвіка суд заборонив.

Передбачається, що до 22 червня процес завершиться, а вирок оголосять до річниці трагічних подій 22 липня. Брейвік на суді не збирається каятися і має намір спробувати не просто виправдати свої дії, а й вказати на те, що шкодує, що не пішов ще далі.

Андерс Брейвік звинувачується у тероризмі і навмисному вбивстві 77 осіб 22 липня 2011 року в урядовому кварталі Осло та молодіжному таборі Норвезької робочої партії на острові Утейя. Суд над ним будуть висвітлювати близько 800 журналістів, які представляють близько 200 телеканалів, радіостанцій та друкованих видань з усього світу. Лише деякі з них отримали доступ безпосередньо до зали суду, розрахованої на 193 місця, інші спостерігають за трансляцією засідання з сусідніх зал.

За затвердженим раніше планом, процес займе близько трьох місяців. Протягом перших п'яти днів підсудний буде розповідати про причини і мотиви, що спонукали його здійснити подвійний теракт в Осло і на острові Утейя. Давати свідчення він почне 17 квітня. Частково процес транслюватиметься в телеефірі, однак показувати промову Брейвіка суд заборонив.

Передбачається, що до 22 червня процес завершиться, а вирок оголосять до річниці трагічних подій 22 липня. Брейвік на суді не збирається каятися і має намір спробувати не просто виправдати свої дії, а й вказати на те, що шкодує, що не пішов ще далі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук