В процесі приватизації ПАТ «Центренерго» назріває новий корупційний скандал

Суспільство8 жовтня 20182490
В процесі приватизації ПАТ «Центренерго» назріває новий корупційний скандал
фото frontnews.eu
ПАТ "Центренерго"

Держава виставляє на продаж 78,2% акцій ПАТ «Центренерго».

Минулого тижня Кабінет міністрів прийняв розпорядження, яким затвердив стартову ціну і умови продажу АТ «Центренерго». Перед цим Кабінет Міністрів затвердив графік підготовки до приватизації та проведення конкурсу з продажу пакету акцій ПАТ «Центренерго».

Про це повідомив в.о. керівника Фонду держмайна Віталій Трубаров на своїй сторінці в Facebook. За його словами, конкурс з продажу ПАТ «Центренерго» відбудеться в кінці листопада 2018 року.

Раніше Кабінет міністрів затвердив радника з приватизації підприємства – Ernst & Young sp. z o.o. Corporate Finance sp.k (EY, польський підрозділ).

Також уряд затвердив розмір фінансування послуг радника за рахунок коштів державного бюджету в розмірі 3 млн доларів США.

Згідно з умовами договору між ФДМ і радником, останній повинен зібрати і проаналізувати економічні, технічні і фінансові показники роботи підприємства; привести основні показники бухгалтерської звітності у відповідність до стандартів; провести аудит; визначити інвестиційну привабливість підприємства та шляхи її підвищення, шляхи реструктуризації заборгованості, пропозиції за цінами і тарифами для продукції підприємства, маркетинговій політиці; забезпечити незалежну оцінку майна; знайти потенційних інвесторів.

Оцінку державного пакета акцій ПАТ «Центренерго» здійснювало ТОВ «Увекон», керівником якого є Володимир Шалаєв, на підставі договору укладеного з радником.

При цьому, як стало відомо, 2 жовтня Генеральною прокуратурою України Володимиру Шалаєву пред'явлено підозру за статтею 358 Кримінального Кодексу України (підроблення документів).

За даними джерел в правоохоронних органах, кримінальна справа стосується саме оцінки акцій ПАТ «Центренерго». При цьому, джерела в оціночних колах зазначають, що гонорар ТОВ «Увекон» склав від 500 тисяч до 1 млн доларів США.

Слід зазначити, що «відбір» ФДМ радника і «відбір» радником оцінювача, не дивлячись на те, що джерелом оплати послуг є гроші державного бюджету, проходив поза системою ProZzoro.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук