В Туреччині арештували суддю трибуналу ООН

СвітВолодимир Пиріг, 10 листопада 20164290

В ООН заявили про затримання в Туреччині судді одного з міжнародних трибуналів Організації Об’єднаних Націй, який є турецьким громадянином, незважаючи на його міжнародний дипломатичний імунітет, повідомило Радіо Свобода.

Суддя Айдин Сефа Акай був затриманий ще 21 вересня у зв’язку із звинуваченнями, пов’язаними з невдалою спробою перевороту в Туреччині в липні, зазначив Теодор Мерон, президент Міжнародного залишкового механізму для кримінальних трибуналів. Цей судовий орган ООН повинен закінчити незавершені справи Міжнародних кримінальних трибуналів у справі колишньої Югославії і у справах Руанди, мандати яких вже завершилися.

Айдин Сефа Акай був членом палати з п’яти суддів, яка повинна була переглянути вирок колишньому міністру планування Руанди Оґюстену Нґірабатваре. Міжнародний кримінальний трибунал по Руанді засудив його до 30 років позбавлення волі, визнавши його винним в організації, підбурювання, пособництва та виправдання геноциду 1994 року в цій країні, в ході якого екстремісти з лав народу хуту вбили понад 800 тисяч представників народу тутсі, а також помірних хуту.

Раніше верховний комісар ООН з прав людини і група незалежних експертів організації висловили тривогу у зв’язку з масовими арештами в Туреччині і намірами ввести в цій країні смертну кару.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук