В Україні дозволили будувати магазини на всіх поверхах житлових будинків

З 1 грудня при будівництві нових житлових будинків можна проектувати магазини і кафе на будь-яких поверхах

ЕкономікаАндрій Стець, 2 вересня10081

У житлових будинках дозволили розміщувати вбудовані приміщення громадського призначення. Мова йде про магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо на будь-яких поверхах житлових будинків, повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе, якого цитує прес-служба Мінрегіонбуду.

Зміни почнуть діяти з 1 грудня. Раніше будувати такі громадські приміщення дозволяли лише до 3-го поверху включно. Норма розповсюджується лише на нові житлові будинки.

«Обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік», – розповів Парцхаладзе.

За словами Парцхаладзе, виняток складають приміщення, які негативно впливають на людину за рівнем шуму, вібрацій, електромагнітних випромінювань та радіації. Наприклад, кафе з цілодобовим режимом роботи, підвищеним рівнем шуму.

Попри нову норму, ДБН забороняють розміщувати у житлових будинках готелі та хостели, магазини з сумарною площею понад 1000 квадратних метрів, підприємства, що забруднюють повітря, будівельні магазини, майстерні з ремонту взуття та побутових машин понад 100 квадратних метрів, лазні та сауни, похоронні бюро.

Парцхаладзе також нагадав, що з 1 жовтня 2018 року в дію вступили зміни у ДБН «Житлові будинки», які дозволии розміщувати в житлових будинках заклади громадського харчування місткістю до 250 місць (раніше було до 50 місць) за умови наявності окремої від будинку території та дотримання необхідних протипожежних та інших вимог.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук