В Україні дозволили проектувати вбудовані дитячі садки в житлових будинках

Нові ДБН дозволяють розміщення в житлових будинках вбудованих дитсадків

СуспільствоАндрій Стець, 2 жовтня 201811330
У Мінрегіонбуді вважають, що це дозволить вирішити проблеми з нестачею дитсадків

В Україні з 1 жовтня набули чинності нові державні будівельні норми щодо проектування дитсадків, якими, зокрема, дозволено розміщувати у житлових будинках вбудовані і вбудовано-прибудовані дошкільні заклади.

«У дію вступили нові державні будівельні норми щодо дошкільних закладів (ДБН В.2.2-4-2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти»). Вже з 1 жовтня в Україні дозволено проектувати невеликі дитячі садки, вбудовані або вбудовано-прибудовані до перших поверхів житлових будинків. Це може стати дійсно дієвим способом розв'язання гострої проблеми з нестачею місць у дитсадках, яка існує сьогодні. Наразі відповідно до норм на 1000 жителів має бути забезпечено 38 місць у дитсадках і 135 місць у школах. По факту ж цього немає. Більшою мірою через тотальну і неконтрольовану забудову міст, гонитву за більшою кількістю квадратних метрів, а не комфортом жителів. Цю ситуацію треба вирішувати, як це роблять у Європі. Там проектування вбудованих дитсадків - нормальна практика», - повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

За словами Парцхаладзе, впровадження цієї зміни сприятиме зменшенню диспропорції між будівництвом житла та соціальної інфраструктури в населених пунктах, зняттю соціальної напруги з катастрофічною нестачею місць у дитсадках. Крім того, це дозволить уникнути додаткового транспортного навантаження на дороги.

Згідно з новими ДБН, допускається розміщення дошкільних навчальних закладів у вигляді:

- вбудованих приміщень для груп короткочасного (до 4-х годин) перебування дітей дошкільного віку в 1-2 поверхи житлових будинків;

- вбудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку (ясел, ясел-садків, дитячих садків) місткістю до 80 місць (2-4 групи) в 1-2 поверхи житлових будинків;

- вбудовано-прибудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 120 місць (до 6 груп) в 1-2 поверхи житлових будинків;

- прибудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 160 місць (до 8 груп) до глухих торців житлових будинків.

При цьому, при проектуванні таких дитсадків мають обов'язково враховуватися необхідні пожежні вимоги та відповідні норми ДБН щодо житлових будинків. Земельна ділянка такого дитсадка має відокремлюватися від прибудинкової території житлового будинку огорожею і зеленими насадженнями. Організація та озеленення групових майданчиків, інсоляція та освітленість приміщень у вбудованих і вбудовано-прибудованих дитсадках має відповідати вимогам ДБН щодо захисту територій і будинків від шуму та вимогам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого МОЗ.

Крім цього, у новим ДБН введена низка змін для покращення комфорту та безпеки дітей. Зокрема, це стосується обов’язкового облаштування інклюзивного простору в приміщеннях та впровадження енергоощадних технологій і матеріалів.

Нові ДБН розроблені фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну ДБН В.2.2-4-97 «Будинки та споруди дошкільних навчальних закладів», який діяв з 1997 року, та поширюється на проектування нових і реконструкцію наявних будівель закладів дошкільної освіти різних типів, а також приміщень для груп короткотривалого перебування дітей, що входять до складу будівель іншого призначення.

Мінрегіон також вивчає можливість надання дозволу на проектування невеликих вбудованих та вбудовано-прибудованих у житлові будинки початкових шкіл (1-4 класи).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук