В Україні можуть подорожчати ліки

Уляна Сенко, 17 липня 20124580
ліки

Ліки в Україні можуть подорожчати. Податкова пропонує ввести ПДВ на лікарські препарати. А це означатиме ріст цін на них.

Про запровадження ПДВ на ліки говорили в Міністерстві фінансів, пише Сегодня. Адже зараз  ліки податком не обкладаються.
«Особливістю ПДВ є те, що платять його кінцеві покупці. В Україні  більше 80% кінцевих покупців - звичайні споживачі в аптеках, і лише до 20% - держава (через тендерні процедури, завдяки яким ліки потрапляють до лікарні), - пояснює Борис Даневич, керуючий партнер адвокатської фірми "Паритет". – Тож варто очікувати, що при тендерних закупівлях розмір ПДВ ляже на плечі державного бюджету, а у випадку з ліками в аптеках - на звичайних покупців».

На думку фахівців, до введення ПДВ на лікарські препарати держава готується вже досить давно і ґрунтовно. Скажімо, Кабмін і МОЗ у своїх документах про ціни на ліки наполегливо згадують ПДВ.

Пом'якшити підвищення цін на ліки може диференційована ставка податку.

«Те, що ДПАУ розглядає можливість знизити ПДВ (до 12 або навіть 7%) може зменшити ризик підвищення цін. Головне, щоб не сталося те, чого звикли чекати від держави: ПДВ на ліки введуть, а розмір ПДВ не знизять», - зазначає Даневич.

Нагадаємо, нещодавно  в Міністерстві охорони здоров’я заявили про те, що вже з 1 вересня гіпертоніки отримуватимуть необхідні їм ліки у аптеках безкоштовно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук