В Україні можуть скасувати мита на імпорт автомобілів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України буде рекомендувати Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі скасувати спеціальні мита на імпорт автомобілів, введені 2013 року.

Відсоткову ставку за останні 2 роки понизили майже втричі. Проте про повну відміну мита на імпорт автомобілів заговорив лише зараз торговий представник України.

«Ми будемо рекомендувати Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі, а це у нас орган, який займається застосуванням і скасуванням відповідних мит, скасувати мито, для того щоб ми, як «законослухняні громадяни» СОТ (Світової організації торгівлі) рухалися далі», – зазначила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська.

Підприємець Роман Зафійовський 8 років був офіційним дилером корейського бренду SsangYong у Львові. У 2013-му бізнес довелося згорнути. Одним з визначальних факторів було, зокрема, і спецмито, яке нині вирішили таки скасувати.

«Держава настрашила клієнтів і залізла в кишеню підприємцям, які були змушені компенсувати зростання ціни і за рахунок своєї ж рентабельності», – розповів Роман Зафійовський.

Щоправда, продавці нових автомобілів констатують, що охочим придбати машину із салону чекати стрімкого зниження не варто. Мінус кілька відсотків погоди не зроблять. Ставка залежить від об`єму двигуна. Зараз визначальним фактором у формуванні цін є курси валют.

«Візьмемо середню вартість автомобіля. Це в районі 400 тис. грн. То уявімо 1% це 4 тис. грн. Як в тому напрямку буде діяти імпортер – важко сказати. Можливо, вони більше понизять ціни, аби автомобілі стали більш привабливі для клієнта, і підуть собі у мінус», – розмірковує продавець-консультант одного з автосалонів Олексій Смірнов.

Зазначимо, введення спецмита у 2013-му жорстко розкритикували в Євросоюзі. Зауваження мала і Японія. Тоді це назвали несумісним кроком із зобов'язаннями нашої держави в межах СОТ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук