В Україні набуло чинності рішення щодо поліпшення роботи 4G

В Україні 30 червня набуло чинності рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) щодо поліпшення роботи 4G. Про це повідомляється на сайті комісії.

«30 червня 2018 року запроваджено в дію рішення НКРЗІ «Про задоволення заяв суб'єктів конверсії про анулювання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України» та «Про анулювання дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів у зв'язку із задоволенням заяв суб'єктів конверсії про анулювання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України», якими задоволені заяви ПРАТ «Київстар», ПРАТ «ВФ Україна», ТОВ «Лайфселл» з метою вивільнення радіочастотного ресурсу, необхідного для впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління в діапазоні 1800 МГц та анульовані дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, завдяки зазначеним рішенням створені умови для поліпшення якості надання послуг 4G споживачам через подолання високого рівня фрагментації частот в діапазоні 1800 МГц і можливості використання 4G‑радіотехнології у цьому діапазоні.

У НКРЗІ зазначили, що згадані оператори з 1 липня 2018 року зобов'язані гарантувати можливість отримання послуг з використання 4G у згаданому діапазоні: протягом 12 місяців (тобто до липня 2019 року) не менше, ніж 90% населення кожного обласного центру України; протягом 42 місяців (тобто до грудня 2021 року) не менше, ніж 90% населення кожного населеного пункту з населенням понад 10 тис осіб.

Як раніше повідомляв ZAXID.NET, після запуску в деяких містах України мобільного зв’язку четвертого покоління (4G) трійка українських мобільних операторів – «lifecell», «Vodafone-Україна» та «Київстар» – підвищили тарифи для нових абонентів, а також поступово почали переводити на нові тарифні плани абонентів застарілих тарифних планів. Крім того, деякі оператори змінили також умови застарілих тарифних планів, підвищивши в них тарифи.

Мережі четвертого покоління в Україні запущені наразі на дуже високих частотах – 2600 мГц, що не дозволяє повною мірою розгорнути ці мережі і забезпечити хороше покриття. Однак мобільні оператори вже розпочали перерозподіл частот (рефармінг) в діапазоні 1800 мГц, на яких зараз працює 2G, а з липня на цих частотах почне працювати 4G, що дозволить суттєво покращити покриття цим зв’язком і зробити його навіть ширшим ніж це зараз є у 3G. Через це в нічний час можливі труднощі зі зв’язком.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук