В Україні набув чинності закон про обмеження для неплатників аліментів

Злісних неплатників аліментів позбавлять права керувати автомобілем і виїжджати за кордон

В Україні посилили відповідальність за несплату аліментів

В Україні набув чинності закон №2234-VIII про санкції проти тих, хто не сплатив аліменти. Документ опублікували в парламентській газеті «Голос України» місяць тому.

Якщо боржник не сплачував аліменти протягом трьох місяців, одному з батьків, який виховує дитину, мають розказати про те, що він може подати заяву про те, що боржник ухиляється від сплати аліментів. За даними міністра юстиції Павла Петренка, в цей же час прізвище боржника будуть вносити до відповідного публічного реєстру.

Коли сума несплачених аліментів перебільшить суму за півроку, до боржника застосують обмеження до виплати грошей: у праві на виїзд за кордон; керування автомобілем; користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; у праві полювати, інформують «Українські новини».

У той же час не обмежуватимуть у праві керувати, тільки якщо боржник заробляє гроші, використовуючи авто; утримує інваліда I або II групи; проходить строкову військову службу чи призваний під час мобілізації, чи бере участь в АТО. Якщо заборгованість розстрочено чи відстрочено згідно з законом, боржник теж зможе керувати автомобілем.

Окрім того, запроваджено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин. Не призначатимуть суспільно корисні роботи інвалідам I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років. Що саме буде робити порушник - визначить орган місцевого самоврядування. За роботу порушнику нараховуватимуть плату не менше мінімальної. Ці гроші підуть на погашення заборгованості з виплати аліментів.

Якщо порушник ухилятиметься від виконання суспільно-корисних робіт, їх можуть замінити на арешт. При цьому строк арешту визначається за принципом 1 доба = 15 годин роботи. Разом з тим, строк не може бути більшим за 15 діб.

З іншого боку, від сплати судового збору звільнили заявників у разі звернення щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Той із батьків, хто дбає про дитину, сам вирішує питання щодо виїзду дитини за кордон для лікування, навчання, відпочинку. Але для цього потрібна довідка про те, інший з батьків більше за 6 місяців не сплачує аліменти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук