В Україні набув чинності закон про створення і ведення кредитного реєстру НБУ

ЕкономікаАндрій Стець, 4 березня 20184780

В Україні сьогодні, 4 березня, набув чинності закон про створення і ведення кредитного реєстру Національного банку України. Напередодні, 3 березня, закон було оприлюднено на сайті парламентської газети «Голос України».

Закон вводиться в дію через два місяці з дня набрання ним чинності, інформує УНІАН.

Разом з тим положення закону про обов'язок банків подавати до кредитного реєстру інформацію про вчинені ними кредитні операції вводяться в дію з 1 квітня 2018 року.

Щодо інформації, яка подається до кредитного реєстру, і доступу до неї - через 6 місяців від дня набрання чинності законом, але не пізніше 31 грудня 2018 року.

Щодо використання банками інформації з кредитного реєстру для оцінки кредитного ризику - з 1 січня 2019 року.

За інформацією НБУ, закон передбачає обов'язок банків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб надавати регулятору інформацію про боржників та її регулярне оновлення, при цьому клієнт отримуватиме повідомлення про надання його інформації до кредитного реєстру.

Національний банк, у свою чергу, використовуватиме одержану інформацію для цілей фінансової стабільності, сприятиме управлінню банками кредитним ризиком та надаватиме банкам інформацію з реєстру. Також закон передбачає право боржника одержати доступ до інформації про себе в кредитному реєстрі НБУ і вимагати коригування цієї інформації у разі незгоди з її змістом.

Нагадаємо, 1 березня президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою 6 лютого закон про створення і ведення кредитного реєстру Нацбанку України. Створення кредитного реєстру НБУ є зобов'язанням України в рамках меморандуму про співпрацю з Міжнародним валютним фондом і умовою отримання третього траншу макрофінансової допомоги Європейського Союзу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук