В Україні необхідно створити Міністерство ветеранів, – Пастух

В Україні ініціюватимуть створення Міністерства ветеранів як єдиного центру надання послуг для військових, котрі повернулися з гарячих точок.

Про це заявив в ефірі «Шустер LIVE Будні» народний депутат України фракції «Самопоміч» Тарас Пастух. 

«Якщо людина пройшла бойові точки, стала ветераном, її не повинні футболити: йди в Мінсоцполітики за соцзахистом, чи в Міносвіти – вчитись, у центр зайнятості – знайти роботу. Повинна бути єдина структура, що запропонує увесь комплекс послуг: психологічних, соціальних, медичних», – вважає Тарас Пастух. 

За словами народного депутата, сьогодні ветеранам дуже складно отримати від держави навіть існуючий комплекс допомоги: від оздоровлення до працевлаштування.

«Сьогодні ветерани не можуть отримати увесь спектр необхідних послуг: від медичного забезпечення до оздоровлення. Військові госпіталі не можуть займатися такими людьми, оскільки вони вже покинули лави ЗСУ, а в звичайних лікарнях нема спеціалістів, готових таким людям надати кваліфіковану допомогу. Інша проблема – це пільгові путівки, які ми виділяємо для реабілітації – вони не доходять до АТОшників і ці кошти наприкінці року залишаються невикористаними», – сказав Тарас Пастух.

За словами Тараса Пастуха, для покращення медичного захисту військовослужбовців пропонується внести зміни до закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Йдеться про безоплатну висококваліфікована медична допомога для учасників АТО, які були демобілізовані чи звільнені у запас. До цього часу після звільнення з лав Збройних сил України учасники АТО мали право на отримання медичної допомоги лише в неспеціалізованих цивільних лікарнях, в яких відсутні спеціалісти в сфері військової медицини та відповідне медичне обладнання, необхідне для надання якісної медичної допомоги. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук