Після послаблення карантину в Україні відновили роботу понад 80% ресторанів

Прибутки закладів за три місяці впали в 3,5 рази

В Україні станом на 14 червня відновили роботу вже 83% ресторанів від тієї кількості, яка працювали на час введення карантину — 12 березня. Про це йдеться в аналітичних даних платформи OpenDataBot та компанії з автоматизації кафе, ресторанів та магазинів Poster.

Найглибше падіння ринку спостерігали через місяць після введення карантинних обмежень, а саме 12 квітня, тоді працювали лише 32% закладів, а їхні обороти становили 22% від докарантинного періоду.

Станом на 14 червня обіг ресторанів становив від 70% докарантинного рівня, проте прибутки ресторанів скоротилися за три місяці в 3,5 рази.

«Рестораторам потрібно переглянути асортимент меню, можливо концепцію, ціни, порції і зорієнтуватися, як адаптуватися до нового ринку. Заклади, які виживуть, найімовірніше зможуть вийти на показники початку 2019 року не раніше наступного року», – наголосив СЕО і співвласник компанії Poster Родіон Єрошек.

Як розповів в коментарі НВ львівський ресторатор та співвласник холдингу !FEST Андрій Худо, після відкриття літніх майданчиків чеки в їхніх ресторанах стали помітно скромнішими та зменшилися приблизно на третину. До чеків прив’язані чайові офіціантів, які за усталеною традицією отримують 10% від суми. Нині вони або взагалі сидять без роботи, або отримують десяту частину від зменшеного на третину чека.

«Ми запустили літні майданчики й одразу вивели [на роботу] 400 осіб», – повідомив Худо. До карантину штат холдингу становив 2,5 тис. осіб.

«Українська ресторанна асоціація» опитала близько 13 тис. українців, які часто ходили в ресторани до карантину. Лише 37% з них відвідали заклади громадського харчування після початку роботи літніх терас. А ось 63% – ні, серед них 40% пояснили, що їм завадила холодна весняна погода, у 33% немає грошей, а 24% бояться коронавірусу.

Нагадаємо, Кабмін раніше дозволив з 5 червня кафе і ресторанам приймати клієнтів усередині закладів за умови дотримання санітарних норм і відповідності регіонів трьом критеріям адоптивного карантину.

Проте через високі показники захворюваності коронавірусом відкрити кафе і ресторани не дозволили Києву, Волинській, Житомирській, Рівненській, Чернівецькій, Донецькій та Луганській областям, а також Львівщині.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук