В українських містах та селах звузять смуги руху на вулицях

Уряд запровадив нові ДБН щодо ширини дорожнього полотна

ЕкономікаКатерина Чурилова, 22 червня 20182044425
Смуги зменшать орієнтовно на 0,5 метра

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства запроваджує зміни до Державних будівельних норм щодо ширини смуг руху в містах і селах з метою переходу до європейських стандартів безпеки на дорогах. Про це написав на своїй сторінці в Facebook заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Відповідні зміни стосуються проектування нових та реконструкції існуючих вулиць і доріг та містяться в новій ДБН В.2.3-5: 2018 «Вулиці та дороги населених пунктів». Оновлена ДБН вже опублікована і набуде чинності з 1 вересня 2018 року.

«Наразі в Україні ширина смуг руху на дорогах становить 3,5-3,75 метрів, залежно від їхнього призначення. Однак європейська практика показує, що дороги з меншою шириною смуги руху – близько 3-3,25 метрів – підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю», – написав Парцхаладзе.

«Тому в новій ДБН для вулиць і доріг ми вирішили переглянути і адаптувати цю норму до європейських, відповідно звузивши ширину смуг руху на українських дорогах при їх проектуванні і будівництві», – додав він.

За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшенню аварійності, збільшенню пропускної спроможності вулиць і зменшенню заторів, а також ефективному розвитку велосипедного руху і громадського транспорту за рахунок облаштування окремих смуг для них.

Як пише «Економічна правда», згідно з новою ДБН, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення в найбільших, великих, середніх і малих містах, крім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах і головних вулицях становить 3 м.

На магістралях загальноміського значення безперервного руху в найбільших і великих містах ширина смуги руху становитиме 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах всіх населених пунктів ширина смуги руху становитиме 2,75 м.

Інфографіка Мінрегіонбуду (натисніть для збільшення)

Чинними нині будівельними нормами ширина смуги руху передбачена: 3,75 м – для І та ІІ категорій дороги, 3,50 м – для ІІІ, 3,0 м – для IV, а для V категорії ширина проїзної частини передбачена на рівні 4,5 м без розділення її на смуги руху.

За інформацією Укравтодору, щорічно в Україні фіксують до 180 тисяч дорожньо-транспортних пригод, в яких гине до 5 тисяч осіб та травмуються близько 30 тисяч. До 80 % таких пригод стається в населених пунктах.

Основними причинами таких пригод є порушення водіями швидкісного режиму, що призводить до зіткнень та наїзду на пішоходів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук