В Україні поменшала кількість прихильників вступу до ЄС і НАТО, - опитування

Частка людей, які готові проголосувати за вступ України до ЄС, знизилася за останні пів року на 4% (з 53% у грудні 2014 року до нинішніх 49%).

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, які були оприлюднені сьогодні, 19 червня, на сайті Інституту.

На стільки ж збільшилася частка тих, хто налаштований проти вступу до ЄС (з 24% у грудні 2014 року до 28% наприкінці травня 2015 року). Решта 23% не визначилися, чи взяли б вони участь у відповідному референдумі.

Якби у референдумі взяли участь всі ті, хто визначився зі своїм вибором, явка склала б близько 77%, а голоси учасників розділилися б таким чином: 63% за вступ до ЄС, 37% - проти.

Вступ України до НАТО.

Щодо референдуму з питання вступу України в НАТО, то порівняно з осінню минулого року рівень підтримки вступу в альянс знизився приблизно на 7% (з 44% у вересні-жовтні 2014 року до нинішніх 37%). Однак частка переконаних противників вступу України до НАТО за цей час практично не змінилася (у вересні 2014 року проти вступу в НАТО виступали 38%, зараз - 36%), зате з 18% до 27% збільшилася частка тих, хто не визначився у своїх поглядах, і тих, хто не став би брати участь у такому референдумі.

Якби у референдумі щодо вступу України в НАТО взяли участь всі ті, хто визначився зі своїм вибором, явка склала б близько 73%, а голоси учасників розділилися б практично порівну: 51% - за, 49% - проти.

Що стосується можливого референдуму з питання, чи вступати Україні в Митний Союз із Росією, Білоруссю і Казахстаном, то погляди жителів України кардинально змінилися після лютого 2014 року і з того часу залишаються відносно постійними.

Вступ України до Митного союзу.

У лютому 2014 року за вступ до Митного союзу були готові проголосувати 41%, а в грудні того ж року таких залишилося 18%, зараз (у травні 2015 року) - 19%. Частка тих, хто не підтримує ідею вступу до Митного союзу, за минулі півроку теж не змінилася - 57% проголосували б проти вступу. Решта 24,7% не визначилися або не стали б брати участь у голосуванні.

Якби у референдумі з цього питання взяли участь усі, хто визначився зі своїм вибором, явка становила б близько 75%, а голоси учасників розділилися б таким чином: 25% за вступ до Митного союзу, 75% - проти.

Зазначимо, що опитування проводилося з 19 по 29 травня 2015 року. Всього були опитані 2022 респонденти у 108 населених пунктах усіх областей України. У Луганській і Донецькій областях дослідження проводилося тільки на територіях, підконтрольних Україні, а також частково в Донецьку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук