В Україні помер останній уцілілий в’язень концтабору «Майданек»

На 92-му році життя помер Франц Бржезицький, який зміг вижити в трьох нациських таборах

У Житомирі помер останній в Україні в’язень концтабору «Майданек» Франц Бржезицький, повідомив УНІАН з посиланням на прес-службу Житомирської міської ради.

Бржезицький народився 4 вересня 1924 року у Житомирі у польській робітничий сім’ї.

У «Майданек» Бржезицький потрапив у складі житомирського етапу 13 лютого 1943 року (з 1 тис. 240 чоловік цього етапу вижили і повернулися додому в Житомир після війни лише семеро). А потім були концтабори Гросс-Розен (Німеччина) і Ляйтмеріц (Чехія).

«Він пройшов усі кола пекла, вистояти і вижити в нелюдських умовах йому допомогли незламний характер, ідейні переконання, взаємодопомога товаришів і глибока віра в Бога», – зазначили у міськраді.

Після визволення з концтабору, Бржезицький був призваний в армію. А після війни він був заарештований СМЕРШем як підпільник польської Армії Крайової, але втік з тюрми. Чотири роки Бржезицький нелегально жив у Житомирі, проте, зрештою, був знову арештований і отримав десять років таборів та потрапив до ГУЛАГу – в Омський табір для політв’язнів, де перебував більше п’яти років.

Після смерті Йосипа Сталіна Бржезицький подав заяву на реабілітацію і був реабілітований та приїхав у Житомир, де і прожив решту свого життя.

«4 вересня 2014 року Бржезицький відсвяткував ювілей. Єдиний на всю Україну вцілілий колишній в’язень «Майданека» тоді відзначив у колі друзів та родичів своє 90-річчя», – повідомили у міськраді.

«Майданек» – в часи Другої світової війни німецький концентраційний табір та табір смерті на території Польщі, розташований приблизно у 4 км від центру міста Люблін

Через концтабір пройшло близько 300 тис. в’язнів з 26 держав. Вважають, що у таборі було вбито понад 80 тис. осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук