В Україні пройшов перший аукціон з продажу частот під 4G-зв’язок

Виставлені на конкурс частоти раніше належали компанії Ріната Ахметова

В Україні пройшов перший аукціон з продажу частот під 4G-зв’язок
Другий аукціон з продажу частот під 4G має відбутися у березні

Три найбільших українських мобільних операторів у середу, 31 січня, заплатили сумарно 2,456 млрд грн за 80 МГц в діапазоні 2600 МГц за право розгорнути на них зв'язок стандарту 4G (також стандарт відомий як LTE).

За інформацією агенції «Інтерфакс-Україна», lifecell придбав два лоти сумарно на 30 МГц за 909,25 млн грн, «Київстар» – три лоти сумарно на 30 МГц за 916,3 млн грн і «Vodafone Україна» – два лоти сумарно на 20 МГц за 631 млн грн.

Ведучий торгів зазначив, що в порівнянні з початковими цінами в цілому бюджет отримає на 169 млн грн більше.

Термін дії усіх ліцензій – 15 років.

Як пише AIN.ua, наразі формально йдеться не про покупку ліцензії, а про виграш лотів. Фактична покупка відбудеться тільки після того, як компанії перерахують гроші в казначейство. На це в них є місяць. Відповідно до умов тендеру, протягом п’яти робочих днів після проведення аукціону, НКРЗІ офіційно оголосить переможців тендеру на своєму сайті.

Розпочати надання послуг зв’язку 4G в одному з регіонів оператори зобов’язані у строк не пізніше 6 місяців після отримання ліцензії, а розгорнути мережу в усіх обласних центрах – не пізніше 54 місяців з моменту отримання ліцензії.

Варто додати, що виставлені на конкурс частоти раніше належали компанії «ММДС-Україна», яка входить в групу СКМ Ріната Ахметова. Компанія володіє частотами з 2010 року, проте практично не розвивала 4G-мережу, і зараз погодилася передати частоти на тендер – але за компенсацію.

Видання також зазначає, що Частоти 2600 МГц – не такі пріоритетні для операторів, як 1800 МГц (найпопулярніший в світі діапазон під LTE). Однак тендер на цей діапазон повинен пройти на початку березня цього року.

Нагадаємо, в лютому 2015 року відбувся конкурс на 3G-ліцензії. Тоді лоти було продано «Астеліту» (lifecell) за 3,36 млрд грн, МТС (Vodafone) – за 2,72 млрд, «Київстару» – за 2,7 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук