В Україні розпочалась шоста хвиля мобілізації

Обсяги і кількісний склад мобілізації не підлягають оприлюдненню

СуспільствоОксана Руда, 19 червня 201526430
В Україні розпочалась шоста хвиля мобілізації

В Україні у п’ятницю, 19 червня, розпочалась шоста черга часткової мобілізації, що має на меті забезпечити ротацію військовослужбовців, призваних під час третьої хвилі.

Про це повідомляється на офіційній сторінці прес-служби Генерального штабу у соцмережі Facebook.

«Відповідно до указу президента України, з 19 червня 2015 року починається шоста черга мобілізації», – йдеться у повідомленні.

У Генштабі зазначили, що 12 червня президент України попередньо зробив підсумки п'ятої черги мобілізації та надав завдання головам Обласних державних адміністрацій на проведення шостої хвилі мобілізації.

За підсумками п'ятої черги мобілізації забезпечено 100% ротації військовослужбовців зі складу другої черги мобілізації, також отримали достатню кількість військовослужбовців для поповнення некомплекту особового складу в частинах, які виконують завдання в зоні АТО.

Обсяги і кількісний склад шостої черги часткової мобілізації не підлягають оприлюдненню як складова мобілізаційного плану. Як і раніше, особливим попитом користуватимуться спеціалісти для комплектування високомобільних десантних військ, розвідки, механізованих та танкових підрозділів, а також фахівці ремонтних спеціальностей, водії, військові інженери тощо.

При цьому планується, що до шостої хвилі мобілізації у рівних пропорціях потраплять як військовозобов'язані, які мають досвід військової служби, так і ті, хто раніше не проходив військову службу.

«Завдання цієї черги мобілізації – забезпечення повної ротації військовослужбовців, призваних під час третьої хвилі мобілізації, та підтримка Збройних сил України на високому рівні бойової готовності», – повідомили в Генштабі.

Військовозобов'язані будуть призвані до навчальних установ, де впродовж визначеного часу пройдуть підготовку за фахом, лише після цього будуть направлені до військових частин, звідки, після бойового злагодження, вирушать у зону АТО.

Під час проведення шостої хвилі мобілізації буде враховано досвід попередніх черг мобілізації. Так, у Генеральному штабі триває створення електронного державного реєстру військовозобов'язаних та призовників.

Нині завершується законодавче врегулювання – підготовка проекту відповідного закону. Для створення цього реєстру будуть використані дані фіскальної, міграційної, прикордонної служб, а також база виборців України.

«Це дасть можливість реально оцінити обсяги мобілізаційних ресурсів країни. Таким чином, на 90% виключиться можливість для ухилення від служби. Одночасно триває робота з посилення відповідальності за ухилення від мобілізації», – зазначили в Генштабі ЗСУ.

Також наголошується, що вручення повістки «не означає 100% призов на службу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук