В Україні ще один банк став неплатоспроможним

Правління Національного банку України (НБУ) вирішило віднести банк «Траст» до категорії неплатоспроможних, повідомила у середу, 7 грудня, прес-служба НБУ.

Погіршення фінансового стану ПАТ «Банк Траст» мало системний характер та спричинено низкою чинників. Зокрема, значний обсяг кредитів банку надавався на територіях, на яких зараз проводиться АТО. Через відсутність обслуговування таких кредитів фінансовий стан банку значно погіршився, йдеться у повідомленні фінансового регулятора.

Відтак, наголосили в Нацбанку, капітал банку набув від’ємного значення. Зокрема, станом на 1 грудня «мінус» склав 135 млн грн.. Це, у свою чергу, спричинило порушення економічних нормативів.

Розроблена банком програма капіталізації не містила підтвердження можливості реалізації запланованих заходів щодо поліпшення фінансового стану банку у встановлені строки. Зокрема, були відсутні гарантійні листи від акціонерів (інвесторів) щодо забезпечення капіталізації.

В Нацбанку повідомили, що аккціонер банку вів переговори з низкою інвесторів щодо можливості його продажу. Проте, офіційний пакет документів на погодження набуття істотної участі в ПАТ «Банк Траст» до Національного банку не надходив.

Крім того, з 2 липня цей банк мав обмеження на залучення вкладів фізичних осіб. Водночас, наприкінці листопада, незважаючи на заборону від НБУ, банк поновив залучення вкладів населення за завищеними відсотковими ставками. Таким чином та відповідно до законодавства, Національний банк зобов’язаний прийняти рішення про віднесення ПАТ «Банк Траст» до категорії неплатоспроможних.

За даними НБУ, 96% вкладників ПАТ «Банк Траст» отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають виплати у межах суми, гарантованої Фондом. Загальна гарантована сума відшкодування сягає 552 млн грн.

Власниками істотної участі в банку є український бізнесмен Володимир Авраменко (78.9%) та громадянин РФ Сергій Бєляєв (16.1%). Водночас, до середини 2015 року акціонерами банку були громадяни РФ Ілля Юров, Микола Фетісов та Сергій Бєляєв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук