В Україні скоротили список професій, представники яких раніше виходили на пенсію

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 24 червня 201627150
В Україні скоротили список професій, представники яких раніше виходили на пенсію
фото Shutterstock

Уряд скоротив перелік професій, які мають право на ранній вихід на пенсію у зв’язку з особливостями умов праці.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету міністрів у п’ятницю, 24 червня, передає УНІАН.

Як заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, шкідливість умов праці, що дає право на пільгову пенсію, встановлюється виключно атестацією робочих місць.

«Скажіть, будь ласка, як можна атестувати за умовами праці посаду директора шахти, він же не перебуває на підземних роботах?», – сказав Рева.

Міністр зазначив, що списки професій, представники які мають право на пільгову пенсію, були істотно розширені за часів президента Януковича. Голова Мінсоцполітики запропонував скоротити ці списки для забезпечення соціальної справедливості та зменшення навантаження на бюджет Пенсійного фонду.

«Постанова, яку ми приймаємо, направлена на виконання домовленостей з Міжнародним валютним фондом, я звертаю увагу на це», – додав Рева.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман в свою чергу заявив, що в цих списках є безліч професій, які не існують на даний момент, наприклад, кочегар паровоза, і які потрібно прибрати.

«Ми зараз це рішення приймаємо. Нехай міністерство спільно з роботодавцями та профільними профспілками сідають, і по кожній професії відпрацьовують. Якщо ми доведемо, що реально є така професія і вона дуже важлива, ми будемо це вирішувати», – сказав Гройсман.

Список таких професій поки що не опублікований.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук