В Україні відбуваються вибори в 40 територіальних громадах

СуспільствоАндрій Стець, 29 квітня 20182910
За попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 263 тис. виборців.

У неділю, 29 квітня, в 17 областях України розпочалися перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад 40 об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. Про це повідомили у секретаріаті Центральної виборчої комісії.

До складу цих 40 ОТГ увійшли 133 місцеві ради (міських – 4, селищних – 16, сільських – 113).

Зокрема, у Вінницькій області перші місцеві вибори відбудуться в 1 об’єднаній територіальній громаді, у Волинській області – в 1 ОТГ, у Дніпропетровській області – в 4 ОТГ, у Донецькій області – в 1 ОТГ, у Запорізькій області - в 7 ОТГ, в Івано-Франківській області – в 2 ОТГ, у Кіровоградській області – в 3 ОТГ, у Луганській області – в 1 ОТГ.

Також перші місцеві вибори відбудуться у 3 об'єднаних територіальних громадах в Одеській області, в 2 ОТГ у Полтавській області, в 3 ОТГ у Рівненській області, в 1 ОТГ у Сумській області, в 2 ОТГ у Тернопільській області, в 4 ОТГ у Харківській області, в 1 ОТГ у Херсонській області, в 2 ОТГ у Хмельницькій області та 2 ОТГ, у Чернівецькій області.

За попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 263 тис. виборців.

29 квітня відбудуться ще й додаткові вибори депутатів у громадах, приєднаних до ОТГ. Зокрема, у Житомирській області такі вибори відбудуться у 2 селищних радах, у Запорізькій області – в 1 сільській раді, у Харківській області – в 1 селищній раді, у Чернівецькій області – 1 селищній раді.

Для проведення зазначених виборів територіальними виборчими комісіями було утворено 908 територіальних, одномандатних виборчих округів. Голосування триватиме до 20:00 і відбудеться на 306 виборчих дільницях.

При цьому в ЦВК також нагадали, що передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування, тобто 27 квітня 2018 року. Ведення передвиборної агітації після закінчення цього строку забороняється.

Результати виборів депутатів у одномандатних виборчих округах, а також виборів сільського, селищного, міського голови мають бути встановлені не пізніш як на п'ятий день з дня голосування, тобто до 4 травня 2018 року включно.

Своєю чергою результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі мають бути встановлені не пізніш як на десятий день з дня голосування, тобто до 9 травня 2018 року включно.

За даними ЦВК, у вказаних виборах беруть участь місцеві організації 30 політичних партій. Комісія надала дозвіл мати офіційних спостерігачів на зазначених перших місцевих виборах 8 громадським організаціям.

Загальна сума, передбачена затвердженим ЦВК Розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення цих виборів, становить 11 млн 424 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук