В Україні стартував пробний електронний перепис населення

Онлайн-опитування проводять в частині Київської області

СуспільствоАндрій Стець, 1 грудня 20196500
Опитування в онлайн-режимі стартувало в ніч з 30 листопада на 1 грудня і триватиме 10 днів

1 грудня у частині Оболонського району Києва і в Пісківській ОТГ Бородянського району Київської області стартував пробний перепис населення. Про це повідомляє прес-центр Державної служби статистики України.

Так, за даними Держстату, пробний перепис населення це підготовчий етап до проведення Всеукраїнського перепису населення 2020 року.

Опитування в онлайн-режимі стартувало в ніч з 30 листопада на 1 грудня і триватиме 10 днів.

З 14 по 23 грудня заплановано другий етап перепису. Жителі цих районів повинні надати відповіді писареві, який відвідає їх вдома, або заповнити анкету в переписному відділі або інструкторській ділянці.

Зазначимо, що раніше прем’єр Олексій Гончарук заявив, що уряд шукає можливість провести перепис населення з використанням онлайн-інструментів. Також Гончарук заявляв, що уряд спробує провести частковий перепис населення до кінця 2019 року.

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив, що Кабмін уже у 2019 році проведе так званий електронний перепис населення замість запланованого в кінці 2020 року перепису у форматі особистого інтерв’ю. Його дані планують опублікувати вже до кінця року. Чеез те, що запити міністерств на дані перепису є терміновими, замість інтерв’юерів так званий електронний перепис населення проводитимуть фахівці з математики і соціології за алгоритмом: збір анонімної інформації у мобільних операторів про кількість користувачів та їхнє розташування; збір даних з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд), оскільки ці групи рідше мають мобільні телефони; проведення «калібруючих» соціологічних опитувань для уточнення, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах; занесення цих даних в математичну модель. За словами Дубілета, бюджет перепису вже знизили на два мільярди гривень, які натомість скерували на інші програми, зокрема медицину.

Директор Інституту демографії Елла Лібанова розкритикувала цю ідею. Вона вважає, що електронний перепис може не визнати міжнародне співтовариство.

Перший і наразі останній перепис у незалежній Україні було проведено в 2001 році. Тоді чисельність населення країни становила 48,457 млн осіб. До цього українців «переписували» ще у складі СРСР у 1989 році. Тоді в Українській РСР проживало 51,7 млн осіб.

Уряд планував Всеукраїнський перепис населення на 2011 рік. Згодом його перенесли спочатку на 2012-й, потім на 2013-й, потім на 2014-й, після чого на 2016 рік. У грудні 2015 року уряд вп'яте переніс перепис населення - на 2020 рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук