В Україні торік продовжила зростати кількість безготівкових розрахунків

Частка обсягу безготівкових операцій з використанням платіжних карток перевищила 45%

В Україні частка обсягу безготівкових операцій з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за підсумками 2018 року сягнула 45,1%. Це на 5,8% більше порівняно з результатами 2017 року (39,3%), повідомив Національний банк України.

Найбільша кількість таких операцій припадала на розрахунки в торговельній мережі – 51,2% від усіх безготівкових розрахунків. Разом з тим кількість таких операцій торік у порівнянні з 2017 роком незначно скоротилася.

Водночас за обсягами безготівкових операцій спостерігається значне зростання операцій P2P переказів, тобто переказів з картки на картку. Так, порівняно з 2017 роком їх обсяг збільшився вдвічі: з 220 млрд гривень до 465 млрд гривень, що становить 35,8% від загального обсягу безготівкових операцій.

Національний банк також повідомив, що за 2018 рік мережа торгових платіжних терміналів зросла на 20,2% – до 279 тис. Також упродовж усього минулого року зросла кількість безконтактних платіжних торгових терміналів. Цьому сприяла популяризація таких інноваційних сервісів як Apple Pay і Google Pay, які почали свою роботу в Україні. На цей момент 79,4% торгових POS-терміналів в Україні забезпечують можливість здійснення безконтактної оплати (на 1 січня 2018 року їх було 70,2%).

Крім того, більшої популярності набувають в Україні сервіси безконтактної оплати з використанням смартфонів та інших пристроїв, що підтримують технологію NFC. Сервіси токенізації дозволяють використовувати реквізити платіжних карток (у тому числі винятково з магнітною смугою) для безконтактних розрахунків за цією технологією. Водночас кожна дев'ята активна платіжна картка в Україні є безконтактною – 4,0 млн шт. Це на 44,3% більше порівняно з початком 2018 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук