МЕРТ запропонувало графік впровадження безготівкової оплати у всіх сферах торгівлі

Пропонований графік є поетапним, останній етап завершиться в липні 2020 року

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 16 листопада 20182910

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) розробило проект постанови Кабінету міністрів з новим графіком переведення всіх підприємств сфери торгівлі товарами і послугами на прийом безготівкових платежів вже з липня 2019 року. Наразі цей проект виставили для громадського обговорення.

Документ, якщо його підтримає уряд, встановить обов'язковий графік, починаючи з літа 2019 року.

«Суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів (надання послуг), включаючи товари (послуги), що продаються дистанційно, зобов'язані забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів за допомогою платіжних пристроїв або електронних платіжних сервісів», – сказано в проекті постанови. Під платіжними засобами розуміються POS-термінали.

Так, до 1 липня 2019 року безготівкові платежі зобов'язані почати приймати компанії, які продають техніку, що підлягає гарантійному ремонту, підакцизні товари, ювелірні вироби, лікарські препарати, надають житлово-комунальні, медичні та стоматологічні послуги, туристичні агентства, ресторани, готелі.

До 1 січня 2020 року безготівкові платежі зайдуть в сегменти продажу автомобілів, мотоциклів і запчастин до них, їх ремонту, оренди транспортних засобів, поштової та кур'єрської діяльності, всіх видів пасажирських і вантажних перевезень, фітнес-центрів, в сфери культури, охорони здоров'я, страхування, перестрахування і приватного пенсійного забезпечення.

До 1 липня 2020 року безготівкові платежі зобов'язані використовувати всі, хто продає товари і послуги вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн).

Виключно в безготівковій формі необхідно проводити всі платежі на суму понад 50 тис. грн. Ціна продажу товарів або послуг за готівку або безготівкові кошти не повинна буде відрізнятися. Можна орендувати один POS-термінал на кілька закладів, але тільки якщо кожен суб'єкт господарювання забезпечить окремий облік своїх операцій.

Як повідомляв ZAXID.NET, у січні 2018 року Мінекономрозвитку запропонувало зобов’язати всіх суб’єктів господарювання, у тому числі платників єдиного податку, встановити платіжні термінали для безготівкових розрахунків або надати споживачам сплачувати за їхні товари чи послуги у будь-який інший безготівковий спосіб. Тоді новацію планувалося запроваджувати поступово до 1 січня 2020 року (теперішній проект збільшує термін до липня 2020 року).

Пізніше в міністерстві пояснили, що мають на увазі не обов’язкову наявність терміналів, а можливість клієнтам дати змогу розрахуватися в будь-який інший безготівковий спосіб. Також в Мінекономіки тоді виступили з ідеєю спростити доступ підприємців до POS-терміналів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук