В Україні вимагають заборонити російський фільм «Матч»

18 квітня 201217236
В Україні вимагають заборонити російський фільм «Матч»
фото cinema.perm.ru
Кадр з фільму "Матч"

Ряд громадських організацій в Україні вимагають заборони офіційний показ фільму «Матч» в Україні, оскільки вважають, що у ньому «грубо перекручено історичні факти». Вони скерували відповідне звернення до міністра культури України Михайла Кулиняка.

Активісти наголошують, що фільм «Матч» є наругою над пам'яттю про тих українців, які воювали у Другій світовій війні та завдяки яким Україна отримала незалежність.

«Ми глибоко стурбовані новиною про можливість виходу у кінопрокат фільму «Матч» спільного виробництва компаній «Рекун-синема» та «Пронто-фильм». Вважаємо, що сюжет цього продукту грубо перекручує історичні факти та зневажливо показує українців як націю. Зокрема у фільмі неправдиво висвітлено життя Києва під час німецької окупації, що є дуже непростим періодом з історії столиці України», – зазначають громадські організації.

«Нашу увагу привернув той факт, що у фільмі всі негативні герої розмовляють українською мовою та носять жовто-блакитні пов'язки. До того ж у картині зачіпаються особливо болючі для пам'яті українців теми мінування Хрещатика, розстрілів у Бабиному Яру та так званого «матчу смерті». Перелічені сторінки київської історіографії подані у спотвореному вигляді, що є неприпустимим і не несе ніякого «патріотичного» змісту, як це подають автори фільму», – додають автори звернення.

Під листом підписалися Молодий Народний Рух, ВМГО «Спілка української молоді в Україні», ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», Громадянський рух «Відсіч» та Рух добровольців «Простір Свободи».

Як інформував ZAXID.NET, грузинська громада «Аргаві», українські громадські організації та опозиційні політики виступили проти демонстрації антигрузинського фільму «Август. Восьмого». Відповідне звернення вони направили міністру культури Михайлові Кулиняку.

Нагадаємо, депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон закликала українців бойкотувати "витвір російського імперіалізму «Август. Восьмого». 15 березня 2012 року було видано прокатне посвідчення на право розповсюдження і демонстрації фільму на території України з обмеженням глядацької аудиторії у віці до 18 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 6

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук