В Україні випустять ювілейну монету до 140-річчя Василя Стефаника

Культура6 квітня 20115320

Верховна Рада України прийняла Постанову "Про відзначення 140-річчя з дня народження Василя Стефаника". Документом, зокрема, передбачено урочисто відзначити на державному рівні 140-річчя з дня народження Василя Стефаника.

Про це ZAXID.NET повідомили в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Відтак Кабінету Міністрів запропоновано утворити організаційний комітет з підготовки та проведення відповідних заходів, а також розробити та затвердити план заходів, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення;

Державному комітету телебачення і радіомовлення рекомендовано організувати показ тематичних теле- і радіопередач, присвячених життю і діяльності Василя Стефаника, та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв´язку з відзначенням 140-річчя з дня його народження.

Документом пропонується також: Національному банку України - виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, Українському державному підприємству поштового зв´язку "Укрпошта" - видати серію ювілейних поштових марок.

Постанову прийнято з урахуванням деяких зауважень, висловлених під час обговорення.

Відповідний проект постанови зареєстровано за № 8182.

Довiдка ZAXID.NET

За довідкою з Wikipediа, Стефаник Василь Семенович (14 травня 1871, Русів (тепер Снятинського району Івано-Франківської області) — 7 грудня 1936) — український письменник, майстер експресіоністичної новели, депутат Австрійського парламенту від Галичини. 1898 року в Чернівцях вийшла його перша збірка «Синя книжечка», до якої ввійшло сім новел: «Виводили з села», «Лист», «Побожна», «У корчмі», «Стратився», «Синя книжечка», «Сама-саміська». 1899-го року у Львові вийшла друга збірка — «Камінний хрест», а на початку 1901 року — збірка «Дорога». У другий, період творчості він написав 23 новели і кілька автобіографічних спогадів.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук