В Україні вперше здійснили пересадку легень від живих донорів, – Богомолець

В Україні вперше здійснили пересадку легень від живих донорів, – Богомолець
Операція. Фото умовне

12 квітня вперше в Україні лікарі Національний інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова виконали трансплантацію легень. Про це повідомила голова парламентського комітету з охорони здоров’я Ольга Богомолець на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, пересадку легень здійснили хворій із легеневою гіпертензією. Донорами нижніх часток легенів стали батьки пацієнтки.

«Медики оцінюють стан дівчини-реципієнта, її батька і матері як таке, що відповідає часу і тяжкості перенесеного оперативного втручання», – повідомила Богомолець.

Вона також зазначила, що в трансплантації легенів і органо-комплексу серце-легені в Україні потребують більше 1 тис. хворих. Так, за допомогою пересадки легенів відбувається лікування хворих з обструктивними захворюваннями легень, муковісцедозом, ідіопатичною легеневою гіпертензією та ін.

«У більшості випадків трансплантують спеціальний донорські легені, що вилучені у посмертного донора. Операції з трансплантації легенів від живого донора, які проводяться в разі відсутності донорського органу є надскладними і вимагають високого хірургічного професіоналізму і чіткої організації трансплантаційного процесу», – написала депутат.

Вона привітала директора інституту Олександра Усенка і всіх лікарів з цією подією і додала, що в Раді підготували законопроект про трансплантацію, який сприятиме розвитку цієї галузі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук