В Україні вшановують пам'ять жертв політичних репресій

СуспільствоАндрій Стець, 20 травня 20181540
В Україні вшановують пам'ять жертв політичних репресій
У Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій

В Україні у неділю, 20 травня, відзначають День пам'яті жертв політичних репресій.

Щорічно він припадає на третю неділю травня, пише «Укрінформ».

День пам'яті жертв політичних репресій встановлено згідно з Указом президента від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства та у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років.

Точну кількість жертв тоталітарного режиму досі визначити неможливо. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб. Велику кількість із них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах. Терор і репресії зачепили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство.

Один із трагічних символів тієї доби є київська Биківня - у Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об'єкт спеціального призначення НКВС, де у кінці 30-х - в 40-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. За даними науковців, у Биківнянському лісі поховано близько 100 тис репресованих комуністичною владою.

У неділю, 20 травня, на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» за участі президента Петра Порошенка відбудуться заходи з вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав співгромадян вшанувати пам’ять жертв політичних репресій в Україні і запалити свічки. Про це йдеться у його зверненні з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій, розміщеному на Урядовому порталі.

«Прошу всіх громадян вшанувати пам’ять жертв політичних репресій в Україні і запалити свічки», – наголосив Гройсман.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук