В Україні в’язні почали частіше помирати через брак ліків

СуспільствоВолодимир Пиріг, 16 листопада 20161810

Міністерство юстиції заявило про стрімкий стрибок кількості смертей серед ув’язнених, причиною якого найчастіше є нестача медикаментів, повідомила газета «Сегодня».

Заступник голови Мін’юсту Денис Чернишов заявив про підвищення смертності серед засуджених і назвав цифри за минулий рік.

«Зростання смертності в СІЗО – на 37%, збільшення загальної захворюваності засуджених – на 32%, захворюваність на туберкульоз – в 14 разів вища за середній показник по країні», – повідомив Чернишов.

Чиновник повідомив, що у Бердянську від перитоніту помер зовсім молодий хлопець, який повинен був відсидіти всього кілька років. 25-річний молодик відбував покарання в Бердянській колонії № 77: «Він надійшов з виразковою хворобою. Після скарг був госпіталізований в цивільну лікарню, де і помер», – навів він приклад із Запорізької області.

Також у Мін’юсті додали, що у місцевої прокуратури є сумніви в тому, що медична допомога надавалася належним чином, обставини з’ясовуються.

У міністерстві юстиції також назвали кілька причин, які призвели до підвищення смертності. Перша з них – брак медикаментів та медобладнання, тоді як деякі медчастини не повідомляють про нестачу ліків. Крім того, є випадки, коли в’язні навмисно не повідомляють медикам про перших симптомах хвороби.

«Замовчують про захворювання, доводячи його до гострих форм, сподіваючись, що їх відпустять на свободу. Однак таким чином вони лише гублять себе», – сказав представник Мін’юсту.

Лікарі в колоніях повідомляють, що статистика, оприлюднена Мін’юстом, включає в себе, крім усього, і самогубства ув’язнених.

«Вони відбуваються в основному з двох причин: або недопрацювали психологи, або через недогляд чергових. Але самогубства не основна причина. Нам дійсно не вистачає ліків. Кілька місяців тому ми готували звернення до Мін’юсту, де повідомили, що є проблема з медикаментами. Але заради справедливості варто сказати, що починаючи з 2012-го трохи покращилася ситуація з медобладнанням. Наприклад, раніше не було в наявності тест-смужок для виявлення туберкульозу», – розповіла виданню одна з лікарів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук