В Україні за фактами злочинів Гіркіна розслідується лише одне провадження

В українських правоохоронних органах зареєстровані десятки проваджень про злочини групи Гіркіна-Безлера, але вони не розслідуються

Адвокати та громадські діячі вказують на відсутність належного розслідування злочинів незаконних збройних формувань під командуванням громадянина РФ Ігоря Гіркіна (кличка «Стрєлков») у Слов’янську в 2014 році та закликають правоохоронні органи виправити ситуацію.

«Існує лише одне-єдине кримінальне провадження за одним епізодом, вбивствами Юрія Поправка, Володимира Рибака та Юрія Дяковського, що дійсно розслідуються, і приблизно кілька десятків лише мені відомих кримінальних проваджень, зареєстрованих у різних районних відділах МВС, СБУ за окремими, а іноді й одними і тими самими епізодами злочинної діяльності групи Гіркіна, що, в принципі, не розслідуються», – сказала на прес-конференції в середу в Києві адвокат Євгенія Закревська, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Вона наголосила, що ці епізоди не розслідують злочини, скоєні організованими злочинними угрупованнями. «Розслідується один окремий епізод, тому що він був резонансним і на прикладі цього розслідування ми бачимо, що є що розслідувати, є велика кількість доказів, ці злочинці залишали велику кількість слідів», – зазначила Закревська.

Адвокат повідомила, що місяць тому подала клопотання до МВС, СБУ і Генпрокуратури про об’єднання відомих їй кримінальних проваджень, передання їх до Головного слідчого управління МВС, створення єдиної слідчої групи, до якої увійшли б представники слідчих груп на місцях, і з необхідною кількістю слідчих, тому що наразі, за її словами, усіма цими злочинами займається одна людина. Вона також вказала, що фактичні потерпілі у деяких провадженнях перебувають у статусі свідків.

Водночас театральний режисер Павло Юров, який перебував у полоні в Слов’янську з 25 квітня до 4 липня 2014 року, розповів, що у вересні подав заяву до Слов’янського міськвідділу МВС щодо незаконного викрадення. «Досьогодні за цією заявою у Слов’янську не відбувається ніяких слідчих дій. У травні адвокат Євгенія Закревська подала заяву до ГУ МВС в Києві з приводу мого викрадення, ми були на слідчому експерименті в Слов’янську, але там я був як свідок, а не як потерпілий. У цьому статусі відмовив спочатку слідчий, а потім суд. Таким чином, я залишаюся потерпілим лише у справі, що не розслідується», – заявив він.

Координатор мобільних груп Центру громадянських свобод Олександра Романцова у свою чергу звернула увагу на те, що правоохоронці не забезпечили належного збирання та збереження доказів після звільнення Слов’янська від бойовиків в липні минулого року.

«У пошкодженій будівлі СБУ, де тримали заручників, на двох поверхах були чітко видні навіть сліди крові, і ми бачили, як співробітники ДСНС всі документи, які не були спалені, збирали разом з сміттям. На той момент цю територію можна було хоча б законсервувати, якщо не вистачало рук і можливостей збирати докази, але цього не відбувалося і докази знищувалися», – зазначила вона.

31 жовтня Генпрокуратура погодила повідомлення про підозру у навмисному вбивстві проукраїнських активістів Юрія Поправка, Володимира Рибака та Юрія Дяковського керівникам незаконних збройних формувань Ігорю Гіркіну та Ігорю Безлеру (кличка «Бєс»). 13 листопада 2014 року український суд задовольнив клопотання Генпрокуратури України і дав дозвіл на затримання підозрюваних з метою їх приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук