В Україні за п’ять років зменшилася кількість симпатиків Польщі, – опитування

Нині позитивне сприйняття Польщі характерно для 51% українців

Більшість громадян України (59%) вважають, що у взаєминах польського та українського народів було всяке. Зокрема, кожен п’ятий (20%) вважає, що більше все ж було позитивного, а для 6% опитаних – більше негативного. Про це свідчать дані опитування Research & Branding Group.

Порівняно з 2012 роком, на 5% збільшилася кількість українців, які позитивно оцінюють історію українців та поляків, тоді як тих, котрі дотримуються протилежної думки, стало на 6% менше.

Згідно з результатами опитування 2017 року, більше половини українців (52%) визнають, що історично Польща грала різну роль стосовно України у різні історичні періоди. З них – 16% опитаних вважають роль західного сусіда в українській історії позитивною, тоді як 9% навпаки – негативною.

Ще 6% жителів України вважають, що Польща в українській історії не відіграла ніякої ролі, а 18% не змогли відповісти на запитання.

Позитивне сприйняття Польщі характерно для 51% українців: 28% вважають Польщу дружньою державою, 13% – стратегічним партнером, а 10% – братською країною.

Просто сусідом Польщу вважає третина українців (36%). У цілому негативно сприймають Польщу 6% мешканців України: як конкурента, ворожу країну і джерело загрози – по 2%.

Уся інфографіка — Research & Branding Group

Порівняно з опитуванням п’ятирічної давнини, загальні основні тенденції у сприйнятті Польщі українцями збереглися, але в той же час зафіксовано деякі зміни. Зокрема, зменшення на 7% числа тих, хто вважає Польщу дружньою державою.

Дослідження проводилося компанією R&B в період з 22 квітня по 2 травня 2017 року серед 1801 осіб по всій території України за винятком Криму та ОРДЛО. Помилка вибірки склала 2,4% при рівні довірчої ймовірності Р=0,95.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук