В Україні заборонили ввезення цементного клінкеру з Росії

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 29 серпня 20182560

Кабінет Міністрів України вніс цементний клінкер (напівфабрикат для виробництва цементу) до переліку товарів, заборонених до ввезення на територію України з Російської Федерації.

«Внесення цементних клінкерів до списку заборонених до ввезення на територію України товарів, що походять із РФ, здійснюється в рамках політики економічної протидії дискримінаційним діям щодо України з боку держави-агресора», – повідомив «Урядовий портал».

Імпорт російського цементного клінкеру в Україні в 2017 році зріс майже вдвічі. Його частка в загальному імпорті в 2017 році становила 85-87%, а в січні-травні 2018 року зросла до 100%.

«Очікується, що рішення уряду приведе до скорочення залежності української економіки від імпорту та нарощування обсягів власного виробництва цементних клінкерів», – йдеться в повідомленні уряду.

Автори урядової постанови в пояснювальній записці зазначили, що заборона на ввезення клінкеру з Росії не створить дефіцит цементу, а в разі необхідності клінкер можна імпортувати з сусідніх країн ЄС.

Заборона на ввезення російського клінкеру набуде чинності через 10 днів після оприлюднення документа, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук