Гройсман заборонив міністрам вести переговори з Росією в обхід МЗС

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заборонив членам Кабінету Міністрів вести будь-які переговори з Росією в обхід Міністерства закордонних справ України.

Як повідомило видання LB.ua, Під час засідання уряду в середу він запитав у міністра енергетики Ігоря Насалика про лист «Росатому», який напередодні з’явився в ЗМІ. Міністр у відповідь сказав, що інформація на «Українській правді» – фейк.

«Міністерство не відновлює співпраці [зі створення ядерного заводу], а повністю завершує співпрацю. Всю інформацію розміщено на сайті Міністерства енергетики та вугілля», – сказав Насалик.

Гройсман після цього сказав, що члени уряду повинні оперативніше реагувати на появу таких фейків.

«По-друге, ніхто з вас не має мандата вести розмову з країною-агресором і ворогом нашим. Не ми на них нападали, а вони на нас. […] Усі такі речі координувати з Міністерство закордонних справ і діяти тільки в рамках директив і мандатів, які надає уряд», – сказав він.

Насалик після цього сказав, що лист «Росатому» було відправлено через МЗС, а не напряму.

Нагадаємо, у вівторок, 10 липня, «Українська правда» опублікувала лист за підписом міністра Ігоря Насалика на адресу першого заступника гендиректора «Росатому» Кирила Комарова. У ньому йшлося про необхідність відновити спільне з російським «ТВЕЛ» будівництво в Україні заводу для виробництва ядерного палива.

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України заявили, що це підробка.

На сайті Міненерго є інший лист «Росатому», в якому дійсно запропоновано провести переговори з приводу ТВЕЛ. Але, стверджує міністерство, вони мали стосуватися не відновлення співпраці, а тристороннього обговорення питання викупу китайською China Nuclear Energy Industry Corporation (CNEIC) російської частки в проекті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук