Міністр енергетики запропонував Росії відновити спільне виробництво ядерного палива, – ЗМІ

ЗМІ опублікували лист Ігоря Насалика до російського посадовця

Між Україною та Росією є перспективи для нарощування співпраці в сфері атомної енергетики, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, який направив листа першому заступнику директора корпорації «Росатом» Кирилу Комарову з проханням про зустріч для проведення перемовин. Відповідний лист опублікувала «Економічна правда».

«З огляду на необхідність відновлення низки спільних проектів, зокрема проекту зі створення в Україні виробництва [ядерного палива] ТВЕЛ, пропонуємо провести зустріч в Брюсселі в період з 9 по 12 липня», – йдеться в документі.

Натисніть, щоб переглянути в повному розмірі, фото «Економічної правди»

Пізніше Насалик назвав цей лист «фейком». В самому ж міністерстві припустили, що цим листом міністра «хотіли підставити».

У 2010 році Кабмін затвердив російське ВАТ «ТВЕЛ» (входить до складу «Росатома») переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. Під спорудження об'єкта виділені 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл).

Для реалізації проекту було створено ПрАТ «Завод з виробництва ядерного палива», в якому українському державному концерну «Ядерне паливо» належить 50% + 1 акція, а решта 50% мінус 1 акція – російській «ТВЕЛ». На той момент загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в 450 млн доларів. Половина з цієї суми повинна була бути вкладена приблизно в рівних частках акціонерами (по 100-120 млн доларів кожною стороною). Інша частина повинна була бути закрита шляхом залучення кредитів.

Завод в 2015 році повинен був почати випуск ТВЕЛів, ТВС і деталей з цирконію та нержавіючої сталі. А на 2020 рік був запланований пуск виробництва паливних порошків і таблеток.

Проте в середині 2015 року – в період активної фази війни Росії проти України на Донбасі – українська влада офіційно ухвалила рішення припинити цей проект.

Також нагадаємо, що Україна почала замінювати російське ядерне паливо американським.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук