Насалик спростував інформацію про свій лист до представника «Росатому»

В Міністерстві енергетики кажуть, що цим листом міністра хотіли підставити

Міністр енергетики України Ігор Насалик спростував інформацію про можливе відновлення співпраці між його відомством і російською компанією «Росатом». Він повідомив, що його лист до першого заступника директора «Росатома» Кирила Комарова є «фейком», пише «Українська правда».

Разом з тим джерела видання у міністерстві наполягають на достовірності листа, але допускають, що таким чином Насалика хотіли підставити.

Міністр повідомив, що існує два варіанти розвитку відносин із Росією в атомній сфері. Міністерство може або розірвати контракт з ВАТ ТВЕЛ і запросити повернення інвестицій, або продати російську частку в спільному підприємстві.

Раніше Видання «Економічна правда» поширило лист від нібито Насалика до представника «Росатому». У ньому йшлося, що Міністерство енергетики України зацікавлене «в подальшому розвитку двосторонніх відносин у сфері атомної енергетики».

У 2010 році Кабмін затвердив російське ВАТ «ТВЕЛ» (входить до складу «Росатома») переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. Під спорудження об'єкта виділені 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл).

Для реалізації проекту було створено ПрАТ «Завод з виробництва ядерного палива», в якому українському державному концерну «Ядерне паливо» належить 50% + 1 акція, а решта 50% мінус 1 акція – російській «ТВЕЛ». На той момент загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в 450 млн доларів. Половина з цієї суми повинна була бути вкладена приблизно в рівних частках акціонерами (по 100-120 млн доларів кожною стороною). Інша частина повинна була бути закрита шляхом залучення кредитів.

Завод в 2015 році повинен був почати випуск ТВЕЛів, ТВС і деталей з цирконію та нержавіючої сталі. А на 2020 рік був запланований пуск виробництва паливних порошків і таблеток.

Проте в середині 2015 року – в період активної фази війни Росії проти України на Донбасі – українська влада офіційно ухвалила рішення припинити цей проект.

Також нагадаємо, що Україна почала замінювати російське ядерне паливо американським.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук