В Україні запрацював сервіс пошуку інформації про репресованих

Сервіс дозволяє знайти інформацію про репресованих у період з 1917 до 1991 року

До Дня пам'яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих.

За повідомленням Українського інституту національної пам’яті, у Центрі всім охочим надаватимуться консультації, відбуватиметься супровід людей, що хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках. Там також обіцяють допомогти написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про людей, історичні постаті та події.

«Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства. Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного Центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну», – розповів директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик.

Звернутися до Консультаційного центру можна безкоштовно. У архіві зазначили, що хочуть розвінчати міф про те, що архіви – це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі.

«Сьогодні Україна є лідером із доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі. Наша країна відкрила ці документи для всіх охочих ще у квітні 2015 року із правом вільно їх копіювати та розповсюджувати», – нагадали в Українському інституті національної пам’яті.

До Консультаційного центру можна звернутися у будні з 10:00 до 18:00 такими способами:

Крім того, у Архіву національної пам’яті нещодавно з’явився сайт.

Нагадаємо, що День пам'яті жертв політичних репресій – це щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Цьогоріч він припадає на 17 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук