В Україні запрацював Центр регіонального розвитку

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) відкрило Центр регіонального розвитку (ЦРР) в Києві як головний офіс для подальшої координації дій з країнами-донорами в допомозі країні у децентралізації в рамках спільного проекту з Радою Європи (РЄ).

«Тут саме буде створено координаційну раду, і хто її очолить – це поки для мене питання. Я хотів би, щоб це була людина, така сильна європейська особистість, яка має досвід у проведенні реформ і буде допомагати нам переконувати наших європейських партнерів про те, як йде перебіг подій з децентралізацією, тим самим більше посилюючи роль держави, громадських організацій і міжнародних партнерів», – сказав віце-прем'єр-міністр - голова Мінрегіону Геннадій Зубко на брифінгу в Києві в четвер, 1 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, на сьогодні в Україні також створені і діють 25 регіональних офісів реформ.

Зі свого боку керівник департаменту демократичних інститутів та самоврядування генерального директорату з питань демократії генерального секретаріату РЄ Альфонсо Зарді уточнив, що в рамках діяльності ЦРР передбачається, зокрема, надання представниками та експертами міжнародного консорціуму країн-донорів консультаційних послуг українським партнерам у питаннях реалізації реформ на місцях.

«Треба розуміти, що ми називаємо консорціумом. Є низка країн Європейського Союзу, Ради Європи, такі як Швейцарія, Норвегія, Швеція, Німеччина, Фінляндія, а також Канада і три-чотири їхні організації будуть безпосередньо мати свого заступника тут», – пояснив Зарді.

У свою чергу посол, представник генерального секретаря РЄ з координації програм співробітництва і голова офісу РЄ в Україні Владімір Рістовскі додав, що міжнародні експерти-співробітники ЦРР також надаватимуть консультації щодо впровадження та прийняття необхідних законодавчих ініціатив для проведення децентралізації та реалізації реформ в країні загалом.

«У нас згідно з планом дій вже існує проект підтримки 25-ти регіональних офісів в Україні під назвою «Децентралізація та територіальне об'єднання» і він вже фінансується згідно з планом дій консорціумом донорів. Поки що ми маємо 2,2 млн євро», – уточнив Рістовскі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук