В Україні зарплати жінок на 25% менші за зарплати чоловіків, – Мінсоцполітики

Така нерівність призводить «до відмінності в характеристиках зайнятості і соціальному статусі жінок і чоловіків»

ЕкономікаЮрій Братюк, 3 березня2410

На сьогодні в Україні є «значний розрив в економічній спроможності між жінками та чоловіками», тому жінки в середньому отримують зарплату на 25% меншу, ніж чоловіки. Про це заявив заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський.

«Зберігається високий рівень гендерної сегрегації на ринку праці. Поширене дискримінаційне ставлення роботодавців до працівниць-жінок як на рівні працевлаштування, так і кар’єрного зростання», — сказав він.

Ніжинський зазначив, що крім розриву у зарплаті це призводить «до відмінності в якісних характеристиках зайнятості і соціальному статусі жінок і чоловіків».

Чиновник додав, що основними пріоритетами у прискоренні прогресу щодо гендерної рівності визначено завдання:

  • викорінення насильства проти жінок;
  • участь у політичній діяльності;
  • право на працю і права на робочому місці;
  • зниження ризику лих і відновлення сталості з урахуванням гендерних аспектів;
  • неоплачуваний догляд та домашня робота/угоди щодо роботи і особистого життя (наприклад, оплачувана відпустка по вагітності і пологах або відпустка по догляду за дитиною, послуги по догляду).

Наразі у Міністерстві планують реалізацію Пекінської платформи дій та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, зокрема, побудову ефективної системи протидії насильству, підтримку вразливих груп жінок із дотриманням найкращих інтересів дитини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук