В Україні з’явиться служба лісових інспекторів

СуспільствоВолодимир Пиріг, 15 листопада 20173100

Кабінет міністрів України на своєму засіданні в середу, 15 листопада, затвердив стратегію реформування лісового господарства до 2022 року, в рамках якої планує створити службу лісових інспекторів, впровадити електронний обіг деревини для всіх постійних лісокористувачів та провести аерокосмічне фотографування.

Усі ці заходи уряд планує вжити для боротьби з незаконними рубками та з метою подолання корупції в лісовому господарстві, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на текст документа.

«Серед проблем лісового господарства, на вирішення яких спрямована стратегія, недосконалість системи управління лісовим господарством, значний обсяг незаконних рубок, корупція в лісовому господарстві, складність отримання документів з використання земель лісогосподарського призначення, недосконалий механізм продажу необробленої деревини, нереалізовані законодавчі ініціативи з охорони лісів, складна процедура притягнення до відповідальності за незаконні рубки і відсутність економічних стимулів для поглиблення переробки деревини», – йдеться в ухваленому документі.

Відтак уряд передбачає до 2022 року впровадити єдину процедуру продажу необробленої деревини, посилити відповідальність за порушення в цій галузі та чітко розподілити повноваження між правоохоронними органами для фіксації та збору доказів порушень.

При цьому Міністерство аграрної політики разом з місцевими органами влади повинне розробити та подати у двомісячний термін проект плану заходів з реалізації затвердженої стратегії.

У документі також повідомляється, що загальна площа лісових ділянок, які належать лісовому фонду України, становить 10,4 млн га, а запас деревини в лісах оцінюється в 2,1 млрд куб. м. При цьому в уряді вважають, що в Україні протягом року вирубують лише 0,9% запасу, «тоді як у Швейцарії щорічний обсяг рубок становить 1,9%, Чехії – 2,4%, Фінляндії – 2,8%, Великій Британії та Бельгії – 3% і 3,1% відповідно».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук