В «Укрзалізниці» розповіли про подальшу долю російських вагонів, які потрапили під санкції

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 24 вересня 201512951

Усі піввагони російського залізничного оператора ВАТ «Перша вантажна компанія» (ПВК) та його «дочки» ТОВ «ПВК в Україні», що потрапили під українські санкції, будуть вивантажені й відправлені за межі країни.

Як повідомив журналістам голова Державної адміністрації залізничного транспорту України («Укрзалізниці») Олександр Завгородній у Києві в четвер, обидві компанії станом на 23 вересня мали на території України 3676 піввагонів, частина з яких була навантажена, частина – порожня.

«Прийнято рішення, що всі ці вагони вивантажуються і в порожньому стані вирушають за межі України, і в подальшому на територію країни вони не приймаються», – повідомив голова «Укрзалізниці», якого цитує «Інтерфакс-Україна».

За словами Завгороднього, на вантажопотоці ця ситуація жодним чином не позначиться, оскільки фактично йдеться лише про дві компанії. При цьому, відповідаючи на аналогічне запитання про транзит, він сказав: «Ви ж знаєте — святе місце пустим не буває. З’явиться якась інша компанія, що не потрапила до санкційного списку, яка возитиме цей транзит. Тому що ми ж не впливаємо на вантажовідправника».

Як повідомлялося раніше, на сайті президента було оприлюднено указ про введення санкцій стосовно компаній та громадян РФ. Зокрема він поширювався і на ці дві компанії.

Цей документ містить припис щодо обмеження курсування вагонів ПВК і ПВКУ на території України (частка якої в консолідованому вантажообігу ПВК становить близько 2,5%) і при цьому не передбачає затримання, арешт або націоналізацію майна цих двох компаній.

ПВК – найбільший у РФ оператор залізничних перевезень. Окрім РФ, оператор працює в Україні та Казахстані, має спільне підприємство із залізницями Фінляндії. Компанія входить до UCL Rail – залізничного дивізіону групи Universal Cargo Logistics Holding (UCL Holding) В. Лісіна. Групі належить близько 200 тис. вагонів різних типів, велика частина з них – піввагони. Окрім залізничних активів вона об’єднує стивідорні компанії на північному заході та півдні країни і великі російські судноплавні підприємства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук