Санкції проти Росії почнуть працювати після публікації в офіційних виданнях

Президент виключив зі санкційного списку усіх європейських журналістів і повторно ввів у дію рішення РНБО без цих імен

Санкції проти Росії почнуть працювати після публікації в офіційних виданнях

Рішення української влади про введення санкцій відносно фізичних і юридичних осіб набере чинності після публікації відповідного указу президента України Петра Порошенка в офіційних виданнях, пояснили в Адміністрації президента України.

«Це рішення набуде чинності після його публікації в газетах «Голос України» та «Урядовий кур'єр», – повідомляє «Інтерфакс-Україна» у прес-службі відомства.

Як повідомляв ZAXID.NET, Порошенко своїм указом від 16 вересня ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 2 вересня про застосування персональних санкцій. На офіційному сайті президента оприлюднено відповідний указ і додатки з повними списками фізичних та юридичних осіб, до яких застосовуються санкції та інші обмежувальні заходи строком на 1 рік. До списку увійшли 400 фізичних і 90 юридичних осіб РФ та інших країн, щодо яких застосовуються санкції.

Після оприлюднення цих списків резонансу в ЗМІ набуло накладення санкцій на європейських журналістів, у тому числі журналістів BBC, яким винесено заборону на в'їзд в Україну. Корпорація BBC зробила заяву з цього приводу, назвавши таке рішення української влади «атакою на свободу ЗМІ».

17 вересня, РНБО підтримала пропозицію президента про виключення зі списку санкцій європейських журналістів, «враховуючи великий суспільний резонанс і стратегічне значення відносин з Євросоюзом». Після цього президент своїм новим указом ввів у дію рішення РНБО від 17 вересня, згідно з яким зі списку санкцій України виключені європейські журналісти.

«Внести зміни до додатка 1 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 16 вересня 2015 року № 549, виключивши позиції 69, 70, 72, 74, 78 та 83», – йдеться в новому указі.

Цікаво, що в ньому вказано: «Цей указ набирає чинності з дня його опублікування».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук