РНБО виключила зі санкційного списку п’ятьох європейських журналістів

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) підтримала пропозиції президента щодо зняття санкцій з окремих європейських журналістів, повідомила її прес-служба.

«Враховуючи значний суспільний резонанс та стратегічне значення відносин з Європейським Союзом, Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозицію президента України щодо скасування санкцій проти європейських журналістів: Антона Чічерова (Велика Британія), Емми Уелс (Велика Британія), Мануеля Ангеля Састре (Іспанія), Міхаеля Рутца (Німеччина), Антоніо Хосе Памплієгу Родрігеса (Іспанія), Стіва Росенберга (Великобританія)», – йдеться у повідомленні.

В той же час там зазначили, що за пропозицією Кабінету міністрів України, до додатку 1 до рішення РНБО від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію указом президента від 16 вересня 2015 року №549, були включені, зокрема, іноземні громадяни, діяльність або публічні виступи яких сприяли терористичним проявам на території України, дезінформували міжнародну громадськість щодо подій на окупованій територій, або які незаконно перетинали державний кордон України, з метою проникнення на окуповану територію.

«Так, наприклад, іспанський громадянин Сесар Відаль виступав спостерігачем на незаконному референдумі, а також робив заяви про штучний характер України як держави. Зокрема, він стверджував: «...Ця штучна нація, яка зветься Україною, використовується в якості зброї для погроз Кремлю», – повідомили у прес-службі РНБО.

Порошенко доручив РНБО вилучити з санкційного списку трьох журналістів BBC після того, як такий крок української влади обурив редакцію цього мовника.

Загалом в списку – 400 фізичних та 90 юридичних осіб, санкції проти них введені на один рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук