В «Укрзалізниці» відповіли на критику фінансової звітності з боку міністра інфраструктури

ЕкономікаАндрій Стець, 6 серпня 201712360
«Укрзалізниця» з 1 січня 2017 року повністю перейшла на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку

Директор з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев відповів на критику міністра інфраструктури Володимира Омеляна щодо піврічної звітності ПАТ.

«Не можна порівняльний аналіз робити на підставі даних звітності різних стандартів обліку БО (бухгалтерський облік) і МСФЗ (міжнародні стандарти фінансової звітності). Розбіжності між ними великі по значній кількості позицій», - заявив Рязанцев у повідомленні, яке опубліковане на сторінці голови правління «Укрзалізниці» Войцеха Бальчуна у Facebook.

За його словами, ці дві цифри є одним і тим же, тільки в різних стандартах бухобліку.

Він нагадав, що «Укрзалізниця» з 1 січня 2017 року повністю перейшла на міжнародні стандарти. Так, в офіційній звітності чітко видно, що показник чистого доходу у 2017 році на 1,5 млрд краще, ніж у 2016 році. Доходи компанії зросли на 17,6%, а витрати - тільки на 4,7%.

Крім того, в цей період підприємство збільшило витрати на оплату праці і соціальні відрахування на 3,4 млрд грн.

«Підняття зарплат від 01.07.2016 та 01.03.2017 врятувало від «виходу на вулиці» 280 тис. працівників УЗ. Якщо робити порівняльний аналіз, то треба теж враховувати, що матеріальні витрати в собівартості, у зв'язку з ростом цін промислових товаровиробників, виросли на 1,4 млрд грн. І в УЗ це зростання лише на 16%, при тому що індекс виріс на 33,6% за порівняльний період», – зазначив фіндиректор держпідприємства.

Таким чином «Укрзалізниця» на 17% скоротила витрати і заощадила 1,5 млрд грн, стверджує фінансовий директор.

Що стосується звинувачень про зменшення амортизаційних відрахувань за рахунок продовження термінів експлуатації, то ПАТ у 2017 року не змінювало термінів експлуатації.

«Ще одним звинуваченням в «шулерстві» було перенесення з собівартості в інвестиції витрат на ремонти в сумі 500 млн грн. В першому півріччі 2017 року витрати на ремонти, які були віднесені до собівартості, становили близько 2,6 млрд, а у 2016 році - близько 2,4 млрд», – зазначив він.

Нагадаємо, 3 серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян натякнув на «шулерство» голови правління «Укрзалізниці» Войцеха Бальчуна в фінансових звітах підприємства.

Раніше Войцех Бальчун повідомив, що чистий консолідований прибуток «Укрзалізниці» в першому півріччі 2017 року становив 122,5 млн грн, при тому, що за аналогічний період 2016 року був зафіксований чистий збиток близько 3,78 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук