В ЄС оголосили попередні результати виборів Європарламенту

Проєвропейські партії матимуть більшість місць в Європарламенті

СвітЮрій Братюк, 27 травня5660
Ілюстративне фото

Європарламент опублікував попередні результати виборів, які проходили з 23 по 26 травня у 28 країнах Євросоюзу. Про це повідомляє офіційний сайт ЄС.

Найбільше місць — 179 — отримує Європейська народна партія. На другому місці «Прогресивний альянс соціалістів і демократів» — 150 місць. На третьому — рух президента Франції Еммануеля Макрона разом «Альянсом лібералів і демократів за Європу» — 107 мандатів. «Зелені» здобувають 70 місць.

Відтак правоцентристський і лівоцентристський блоки в Європарламенті втратили спільну більшість через зростання підтримки лібералів, зелених і націоналістів. Однак, проєвропейські партії все одно матимуть більшість місць в Європарламенті.

Графік розподілу місць у Європарламенті після виборів.

Крім того, у Європарламенті відзначили рекордну за останні 20 років явку на виборах: у 27 країнах ЄС без Великої Британії вона становила близько 51%, а разом із даними Британії загальний показник становитиме від 49 до 52%.

Європейський парламент — законодавчий орган Європейського Союзу, що обирається прямим голосуванням громадянами Європейського Союзу. Спільно з Радою Європейського Союзу і Європейською Комісією парламент виконує законодавчі функції в ЄС і вважається одним з найбільш потужних законодавчих органів у світі. Нині парламент складається з 750 членів і 1 головуючого, які представляють найбільший міжнаціональний демократичний електорат у світі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук