Встигнути за вихідні: 5 важливих справ вдома, які відкладаються на потім
Більшість часу посеред тижня ми приділяємо роботі, і часто сил та натхнення на свій дім вже не вистачає. Проте якщо перебороти себе та встати з дивана лише в одні вихідні, можна встигнути зробити багато корисного, що зазвичай відкладається на потім.
Портал «Архидея» зібрав 5 важливих справ, на які вистачить лише двох днів та невеликих зусиль над собою.
1. Приберіть у гаражі.
Кілька великих пластикових контейнерів, великих гачків, міцних металевих стелажів, полиць чи шаф, а також сміттєвих пакетів дозволять організувати простір у гаражі і прибрати речі з підлоги, щоб ви могли припаркувати машину і потім знайти швидко те, що шукаєте.
Фото Good Housekeeping
Великі гачки необхідні для підвішування великих речей – драбин чи велосипедів. Контейнери і та шафи варто чітко промаркувати та розставити, щоб за необхідності ви могли легко до них дістатися. Тримайте близько речі, якими ви часто користуєтеся – інструменти чи миючі засоби; натомість гірлянди і ялинкові прикраси можна сховати подалі.
2. Приберіть у шафі.
Якщо речі вже випадають із шафи і вам важко знайти швидко потрібну річ, мабуть, саме час там прибрати. Це може здаватися складним завданням, якщо ви не займалися організацією простору в шафі кілька років. Та якщо до цього підійти правильно, нічого надто складного в цьому процесі не буде.
Фото з відкритих джерел
Попередньо підберіть потрібного кольору вішаки та органайзери для шафи. Залежно від вашого бюджету, ви можете також знайти повноцінні вбудовані шафи та додати підвісні стержні чи додаткові полиці, зокрема, для взуття. Також шукайте спеціальні вішаки для ременів, краваток і шарфів, що не займаються багато місця.
3. Посадіть овочі чи інші рослини.
Якщо живете в приватному будинку і маєте невеличку ділянку землі, саме час за неї взятися. Для того, щоб садити овочі, вже не сезон, проте декоративні рослини фахівці можуть висаджувати мало не увесь рік. Створіть унікальний і привабливий ландшафтний дизайн, користуючись правилом Hi-Low-Flow: високі рослини чи лоза на решітці мають бути позаду, короткі – посередині, а каскадні, у тому числі у вазонах, – попереду.
Фото Elle Decoration
Висадити ж овочі, фрукти чи зелень можна на підвіконні чи заскленому балконі, зараз існує багато пропозицій навіть маленьких фруктових дерев, які можна вирощувати у квартирі в горщиках. Звичайно, за всіма рослинами потрібно правильно доглядати, і тоді ви матимете і гарний краєвид, і власні екологічні продукти.
4. Реорганізуйте книжкові полиці.
Книжкова полиця – прекрасна можливість поділитися захопленнями вашої родини. І на ній можуть лежати не лише книги. Якщо зараз книжкова полиця більше нагадує звалище, саме час її реорганізувати.
За бажання можна пофарбувати задню частину полиці чи декорувати її шпалерами, щоб додати акцент. Продумайте оптимальне, збалансоване розташування для книг, декоративних елементів, рамок з фотографіями. Важчі предмети варто покласти на нижні полиці, різні дрібниці та журнали ліпше заховати в коробки і в шафи.
Фото Lof design
Додайте до книг зелені (вазон з рослиною чи квіти у невеличкій вазі), маленьких картин чи інших витворів мистецтва. Не згромаджуйте все дуже тісно, лишіть трохи простору з боків, щоб улюблені речі могли «дихати».
5. Оновіть головну спальню.
Фарбування стін – це найпростіший і найдоступніший спосіб благоустрою помешкання, який дозволить повністю змінити простір. Подумайте, який настрій ви хочете створити, зберіть кілька варіантів зображень нового образу спальні, розбийте його на частини і зверніть увагу окремо на колір фону, стиль постійної білизни та аксесуарів.
Виберіть фарбу. Скоріше за все, вам також знадобиться грунтовка, проте є фарби які продаються вже з нею. Також вам знадобиться валик для фарбування, невеличка кісточка, щоб замалювати деталі в кутках чи біля вікон і дверей, папір чи плівка для захисту підлоги та малярська стрічка – для декоративної ліпнини чи інших деталей, які ви можете забруднити.
Фото Pinterest
Після завершення фарбування образ спальні можна довершити новою постільною білизною та аксесуарами. Також можна змінити розташування меблів – і насолоджуватися новим простором.