Вчені розшифрували один з найдавніших сувоїв Старого Заповіту

КультураРоман Ганкевич, 22 вересня 201611151
Розшифровано найдавніший сувій Старого Заповіту

Вчені з Ізраїлю та США розшифрували останню частину виявленого у 1970 році сувою зі згорілої ізраїльської синагоги Ейн-Геді. Науковці використали 3D-моделювання та рентген, щоб розшифрувати уривок у давньоєврейському манускрипті, який був надто крихким, щоб його розгортати. Про це пише ВВС.

Манускрипт, у якому записані частини із старозавітної книги Левіт, датується IV-III століттям нашої ери. Дослідження опубліковане в журналі Science Advances. Основна частина документа була розшифрована до липня 2015 року.

За іронією долі, в розшифрованому фрагменті йдеться про те, як правильно розводити жертовний вогонь, щоб не розгнівати старозавітне божество. Тепер сканування з 3D-моделюванням вчені спробують застосувати до інших рукописних пам'яток давнини, які раніше не можна було прочитати через їх надзвичайну фізичну крихкість.

Слід зазначити, що це найдавніша копія біблійного тексту, після Кумранських рукописів, які датовані періодом від 250 року до н. е. до 68 року н. е. Раніше вчені датували розшифрований сувій VI століттям нашої ери.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук