Вчені склали карту емоцій на тілі людини

СвітОлег Онисько, 2 січня 201417490
Вчені склали карту емоцій на тілі людини
фото PNAS
Розподіл різних емоцій на тілі людини

Група фінських науковців виявила, що на фізичному рівні люди відчуваюить емоції однаково. Іншими словами, незалежно від статі та раси, страх, ненависть чи кохання люди фізично відчувають у тих самих частинах тіла.

"Ми часто відчуваємо емоції просто у власному тілі. Прогулюючись парком зі своєю коханою, ми йдемо легко, і наше серце калатає від хвилювання, тоді як тривога змушує наші м'язи напружуватися , а руки пітніють і трясуться перед важливою співбесідою. Численні дослідження показують, що емоції готують нас до змін навколишньої обстановки, активуючи серцево-судинну, скелетно-м'язову, нервову та ендокринну ситстеми", – йдеться у статті, опублікованій у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Понад 700 учасників наукового експерименту слухали емоційні слова та історії, дивилися відеофрагменти або розглядали фотографії з різними виразами облич. Щоразу після цього їх просили розфарбовати контури людських фігурок, відзначаючи, що і в яких частинах тіла вони відчували. Усього вчені досліджували таким чином 13 емоцій.

З’ясувалося, що усі учасники дослідів однаково відчувають емоції у своєму тілі, тож вчені вважають, що це пов'язано з фізіологічними механізмами . Наприклад, зв'язок "базових" емоцій (лють, страх, відраза, щастя, сум, здивування) з відчуттями у верхній частині грудної клітки відображає зміни в диханні і темпі серцебиття. Для люті і щастя характерно відчуття підвищеного тонусу рук і ніг, бо ці емоції спонукають людину до активних дій. Натомість зневіра, наприклад, породжує відчуття млявості.

Дослідники вважають, що результати їхніх досліджень можна використовувати в психіатрії, оскільки порушення виявлених ними закономірностей може бути ознакою емоційного розладу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук